Deneme uçuşuna hazırlanan dev aracın teknolojik özelliklerinden çok gövde tasarımı tartışılıyor!

93 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük hava aracı olan ve Mart ayındaki ilk deneme uçuşu için hazırlıklarını sürdüren ‘Airlander 10’, dizaynındaki ‘bazı nedenler’den dolayı sosyal medyada alay konusu oldu. İlk başlarda ABD ...

Deneme uçuşuna hazırlanan dev aracın teknolojik özelliklerinden çok gövde tasarımı tartışılıyor! (12 Şubat 2016)

93 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük hava aracı olan ve Mart ayındaki ilk deneme uçuşu için hazırlıklarını sürdüren ‘Airlander 10’, dizaynındaki ‘bazı nedenler’den dolayı sosyal medyada alay konusu oldu.

İlk başlarda ABD ordusu için askeri amaçla üretilen Airlander 10'un, fon kesilmesi sonucu İngiltere'deki 'Hybrid Air Vehicles' firması tarafından geliştirilmesi tamamlandı. Mart ayı içerisinde deneme uçuşlarına başlayacak.

Üç yıllık bir çalışma sonunda ortaya çıkan ve uçak, zeplin ve helikopterin karışımı olduğu belirtilen hava aracı, 92 metre uzunluğunda ve 10 ton yük taşıyabiliyor.

50 yolcu kapasitesine sahip Airlander, aynı zamanda 3 hafta boyunca havada kalabiliyor ve aşırı soğuk ya da sıcakta bile dışarıdan kontrol edilebiliyor.

Airliner 10'in tasarımı ile ilgili en çok geniş kalçalarıyla ünlenen Kim Kardashian’ın kulakları çınlatılırken, sosyal medyada yapılan diğer yorum ve paylaşılan caps’lerden bazıları: