‘Dansçı Polis’ Artık Bir Yılbaşı Klasiği!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Providence kenti her yılsonunda sıra dışı bir yılbaşı etkinliğine sahne oluyor: Tony Lepore, dans eden sevimli bir polis memuru… Kentin kavşaklarından birinde trafiği dans ederek yönetmesiyle ünlenmiş. Disko ve salsa ritmini düdüğüyle tutan Lep...

‘Dansçı Polis’ Artık Bir Yılbaşı Klasiği! (16 Aralık 2013)

Amerika Birleşik Devletleri’nin Providence kenti her yılsonunda sıra dışı bir yılbaşı etkinliğine sahne oluyor: Tony Lepore, dans eden sevimli bir polis memuru…

Kentin kavşaklarından birinde trafiği dans ederek yönetmesiyle ünlenmiş. Disko ve salsa ritmini düdüğüyle tutan Lepore, figürleriyle de trafiğin akışına farklı bir hava katıyor.

1984 yılında emniyet müdürlüğü tarafından bu ilginç trafik yönetimini yılsonunda özellikle sergilemesi için görevlendirilmişti.

Emekli olana kadar sürdürdüğü bu özel görevi emekli olduktan sonra da sürdürüyor. Dansçı polis “Bütün işin ritm ve hareketin ruhunu yakalayabilmekte olduğunu, kentin kendisini düdüğünün sesiyle tanıdığını” söylüyor.

67 yaşında olmasına karşın zorlu figürlerde gösterdiği performansıyla büyük ilgi çekiyor. 29 yıldır kavşakları şenlendiren Lepore, kent sakinlerince de oldukça bilinen bir şahsiyet ve bu durumdan da çok memnun.

İşte bu yıl da gelenek bozulmadı ve Lepore yine görev başındaydı. Üstelik soğuk hava, kar ve ilerleyen yaşına karşın performansından hiçbir şey kaybetmemişti.