Cumhurbaşkanı Aktif Olarak Kullanıyor Ama Halka Yasak!

Twitter CEO’su Dick Costolo, ülkesinde yasak olmasına karşın Twitter’ı aktif biçimde kullanan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile dalga geçti Twitter CEO’su Dick Costolo, İran Devlet Başkanı Hasan Ruhani’nin resmi Twitter hesabından attığı Birleşmiş Milletl...

Cumhurbaşkanı Aktif Olarak Kullanıyor Ama Halka Yasak! (26 Eylül 2014)

Twitter CEO’su Dick Costolo, ülkesinde yasak olmasına karşın Twitter’ı aktif biçimde kullanan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile dalga geçti

Twitter CEO’su Dick Costolo, İran Devlet Başkanı Hasan Ruhani’nin resmi Twitter hesabından attığı Birleşmiş Milletler Tweet’ine cevap verdi. Ruhani’nin attığı Birleşmiş Milletler Tweet’lerini keyifle takip ettiğini söyleyen Costolo, İran halkının da bu Tweet’leri keyifle takip etmesini istediğini belirtti.

İran’daki yasağı ironik bir dille eleştiren Costolo, İran halkının ne zaman Twitter’a girebileceğini de sormayı ihmal etmedi.

Costolo’nun attığı Tweet’e, Hasan Ruhani’nin @HassanRouhani isimli hesabından henüz bir yanıt gelmedi.

Hatırlanacağı gibi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, yerel seçimler öncesinde geçtiğimiz Mart ayında Türkiye’de Twitter’a erişim engellendiğinde, “umarım bu uygulama uzun sürmez” diye başlayan bir dizi tweet atarak yasağı delmişti.