CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı Devam Ediyor

‘Sağa kayma’ ve ‘rakı’ temalı bir kurultaydan ilk izlenimler… İlk konuşmayı Genel Başkan adaylarından Yalova Milletvekili Muharrem İnce yaptı. İnce’nin konuşması zaman zaman sloganlarla engellendi. İnce, hitabet yeteneği, etkili konuşması ve performansı ile dikkat çekt...

CHP’nin 18. Olağanüstü Kurultayı Devam Ediyor (5 Eylül 2014)

‘Sağa kayma’ ve ‘rakı’ temalı bir kurultaydan ilk izlenimler…

İlk konuşmayı Genel Başkan adaylarından Yalova Milletvekili Muharrem İnce yaptı. İnce’nin konuşması zaman zaman sloganlarla engellendi. İnce, hitabet yeteneği, etkili konuşması ve performansı ile dikkat çekti. Daha sonra kürsüye Genel Başkan ve yeniden aday olan Kemal Kılıçdaroğlu geldi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ana teması “CHP’nin sağa kaymadığı” savunması üzerineydi. Kılıçdaroğlu’nun performansının beklenilenden daha düşük olduğu gözlemlendi. Konuşmasına ise, “Bir de elitistler var. Rakı sofralarında Türkiye’yi kurtarırlar. Bunlardan partiyi temizleyeceğim. Herkes çok iyi bilsin. Bana  çalışan adam lazım, rakı sofralarında konuşan adam değil” sözü damgasını vurdu. Kılıçdaroğlu’nun bu sözü anında sosyal medyada yankı buldu.

Genel Başkan’ın konuşmasındaki diğer bir dikkat çeken ayrıntı ise, muhalif kanada yönelik sert ve tehditkar göndermelerdi.

Haber yayına hazırlandığı sırada CHP Kurultayı’nda Genel Başkanlık Seçimi için oylamaya geçiliyordu.