CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Televizyon Kanalı Kurdu!

İnternet teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak sosyal medya kullanımının artmasıyla yaygınlaşan ‘yurttaş gazeteciliği’ kavramının yanı sıra kitle iletişimi literatürüne Türkiye’den yeni bir terim daha eklendi: “Milletvekili Gazeteciliği&rdqu...

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Televizyon Kanalı Kurdu! (24 Mayıs 2017)

İnternet teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak sosyal medya kullanımının artmasıyla yaygınlaşan ‘yurttaş gazeteciliği’ kavramının yanı sıra kitle iletişimi literatürüne Türkiye’den yeni bir terim daha eklendi: “Milletvekili Gazeteciliği”

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, “MST TV” adını verdiği bir televizyon kanalı kurduğunu duyurdu. Periscope üzerinden yayın yapacak olan “MST” kanalını Meclis kulisinde tanıttı. MST’nin ilk canlı yayını da bu tanıtım oldu.

Twitter hesabından, ““Alternatif medyamızı oluşturduk. MST TV yayın hayatına başlıyor” diyen Tanrıkulu şunları söyledi:

“MST, Mustafa Sezgin Tanrıkulu TV artık yayın hayatına başlıyor. Yaklaşık 15-16 aydır hiçbir medya kuruluşuna çıkamadık. Maalesef merkez medya görsel olarak bizlere yer vermiyor. Bu yasağı kendi medyamızla deleceğiz. Artık kendi medyama çıkacağım, günlük, haftalık yorumlar yapacak, görüşlerimi paylaşacağım. Burada Meclis Başkanı gelip benim medyama engel olacak hali yok, buradan yapacağım odamda sahada nerdeysem orada yapacağım yayınları.”

Tanrıkulu,  yayınlarını sosyal medya üzerinden yapacak. Bunun için tabletini yanından ayırmıyor.

CHP'li Ali Şeker de Meclis'te anayasa değişikliği görüşmeleri sırasından Genel Kurul'dan yayın yapmış, bu yayınlara Şeker TV adı konulmuştu.