Çevre Aktivisti Greenpeace’in Gemisinde Evlendi

Kömürlü termik santrallere karşı Türkiye turunu sürdüren Greenpeace’nin efsane gemisi Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) bu kez bir nikah törenine ev sahipliği yaptı Kömürlü termik santrallere karşı Türkiye turunu sürdüren Greenpace’nin efsane gemisi Rainbow Warrior...

Çevre Aktivisti Greenpeace’in Gemisinde Evlendi (13 Eylül 2014)

Kömürlü termik santrallere karşı Türkiye turunu sürdüren Greenpeace’nin efsane gemisi Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) bu kez bir nikah törenine ev sahipliği yaptı

Kömürlü termik santrallere karşı Türkiye turunu sürdüren Greenpace’nin efsane gemisi Rainbow Warrior (Gökkuşağı Savaşçısı) bu kez bir nikah törenine ev sahipliği yaptı. Mudanya sahilinde demirleyen gemide, Greenpeace Gönüllü Koordinatörü İstem Duygu Akalp nişanlısı Utku Akkurt’la evlendi. Genç çiftin nikahını Kaptan Peter Willcox nikahı kıydı.

İstanbul ve Zonguldak’ın ardından Bursa’nın Mudanya İlçesi sahiline demirleyen Rainbow Warrior gemisi bu kez farklı bir etkinliğe sahne oldu. Greenpace Gönüllü Koordinatörü İstem Duygu Akalp nişanlısı Utku Akkurt’la evlendi. Kaptan Peter Willcox’un kıydığı nikah, Greenpace Akdeniz’in sosyal medyadaki hesabından duyuruldu. Nikah töreninden bir fotoğrafın yer aldığı duyuruda, genç çifte, ‘Kömürsüz bir ömür’ dileğinde bulunuldu. Sosyal medyadaki paylaşım kısa sürede 2 binin üzerinde beğeni aldı.

Bursa’da Demirtaş Organize Sanayii Bölgesi’nde kurulmak istenen termik santrallere karşı eylem için Greenpeace’nin ‘Rainbow Warrior’ gemisi yarın Mudanya Limanı’nda sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlarla buluşacak. Mudanya’da iki gün kalacak gemide kömürle çalışan termik santrallerin çevreye verdiği zararlar anlatılacak.

DHA