CES 2018’de görücüye çıkan yeni teknoloji ürünleri

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2018, ABD’nin Las Vegas kentinde kapılarını ziyaretçilerine açtı Tüm dünyadaki teknoloji meraklılarının gözleri de Las Vegas’daki bu Tüketici Elektronik Fuarı'na çevrilmiş durumda...

CES 2018’de görücüye çıkan yeni teknoloji ürünleri (9 Ocak 2018)

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2018, ABD’nin Las Vegas kentinde kapılarını ziyaretçilerine açtı

Tüm dünyadaki teknoloji meraklılarının gözleri de Las Vegas’daki bu Tüketici Elektronik Fuarı'na çevrilmiş durumda.

Her yıl olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri'nin Nevada eyaletinde gerçekleşen bu fuar, ziyaretçiler için teknolojideki baş döndürücü en son yeniliklerin ilk adresi.

İnovasyonlar, yeni aygıt ve cihazların görücüye çıktığı fuarda bu yıl en çok yeni ekran teknolojileri, robotlar ve elektrikli arabalar ilgi görüyor.

 


 

"Teknolojik devrimde müthiş bir an içerisindeyiz. İçinde bulunduğumuz bu an tüm cihazların, servislerin ve günlük teknolojilerin birbiriyle entegre olma ve iletişime geçme anı. Birlikte yeni bir ekosistem yaratıyor ve tüketicinin tecrübesini zenginleştiriyorlar.

Dünyanın en büyük ve en yüksek çözünürlüklü televizyonu

Ekran ve özellikle de OLED konusunda dünyanın en büyük üreticisi Güney Koreli teknoloji firması LG, hem boyut hem de çözünürlük olarak sınırları zorlayan yeni ekranını tanıtıyor.

CES 2018’in en ilgi çeken ürünlerinden biri olan OLED televizyonu, 88 inç (224 cm) boyutu ve 7.680 x 4.320 piksellik görüntü büyüklüğüyle 4K’nın dört katı ve Full HD’den ise tam 16 kat daha yüksek çözünürlüğe sahip. Ürünün satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.