Cebinizde 100 lira yoksa sokakta arkadaşınıza sarılmayın!

İstiklal Caddesi’nde gözlerini bağlayan bir genç tanımadığı insanların kendisine sarılarak aralarında oluşacak sıcak bağı sosyal bir deneyle dünyaya duyurmaya çalışınca 91 TL para cezası kesildi. İstanbul İstiklal Caddesi’nde “Sana güveniyorum, sen de bana g...

Cebinizde 100 lira yoksa sokakta arkadaşınıza sarılmayın! (17 Ekim 2014)

İstiklal Caddesi’nde gözlerini bağlayan bir genç tanımadığı insanların kendisine sarılarak aralarında oluşacak sıcak bağı sosyal bir deneyle dünyaya duyurmaya çalışınca 91 TL para cezası kesildi.

İstanbul İstiklal Caddesi’nde “Sana güveniyorum, sen de bana güveniyorsan sarıl bana” yazısıyla kolları açık şekilde bekleyen gence ‘Kabahat Kanunu’na göre “çevreye rahatsızlık verme” gerekçesi ile 91 TL para cezası kesildi.

İstiklal Caddesi’nde sosyal deney yapan bir kişi, “Sana güveniyorum, sen de bana güveniyorsan sarıl bana” yazısıyla gözleri bağlı ve elleri açık şekilde beklemeye başladı. Çevreden geçenler bir süre tepkisiz kaldı. Daha sonra ise birçok kişi gelip sarıldı ve etrafta büyük bir kalabalık oluştu. Ancak yanına son gelen kişiler polisti ve sarılmaya hiç niyetleri yoktu.

Hiç kimseye zorla sarılmayan genç, deneyinin sonucu olarak 91 TL para cezasına çarptırıldı.

Kesilen ceza, sosyal medyada büyük tepki gösterildi ve alay konusu oldu. Kullanıcılar, sarılma dışında öpmeye de fiyat tarifeleri çıkardılar.