Çapulcuların, Baş Belası Sosyal Medyayı Kullanımındaki Orantısız Gücü!

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Gezi olayları ile ilgili Facebook’un kendileri ile bilgi paylaştığını açıklamasına,  Facebook’tan akşamüzeri saatlerinde yalanlama geldi. İşte dakika dakika  gün boyu Türkiye ve Facebook’un Kaliforniya’daki merkezinde yaşanılanl...

Çapulcuların, Baş Belası Sosyal Medyayı Kullanımındaki Orantısız Gücü! (26 Haziran 2013)

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Gezi olayları ile ilgili Facebook’un kendileri ile bilgi paylaştığını açıklamasına,  Facebook’tan akşamüzeri saatlerinde yalanlama geldi. İşte dakika dakika  gün boyu Türkiye ve Facebook’un Kaliforniya’daki merkezinde yaşanılanlar

Saat 10.30 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: “Facebook’la uzun süredir işbirliği içerisindeyiz ancak Twitter hükümetle işbirliği yapmaya yanaşmıyor”

Saat 11.00 Twiter’da #BOYKOT_facebook hashtagi açılarak Facebook’un tutumu protesto edilmeye başlandı.

Saat 12.30 #BOYKOT_facebook hashtagi TT listesinde hızla yükselirken, Facebook’ta da “Facebook’a ihtarımdır” başlıklı uyarı içerikleri paylaşılmaya başlandı.

Saat 14.00 Türkiye’deki Facebook kullanıcıları hesaplarını kapatma ya da dondurmaya başladıklarını duyurdular.

Saat 15.00 #BOYKOT_facebook hashtagi TT listesinde ilk sıraya oturdu. Facebook hesabını kapatan ya da donduranların sayısı büyük bir hızla artmaya başladı.

Saat 16.00 Türkiye’deki hızlı gelişmelerin yakından izlendiği Facebook’un ABD Kaliforniya Palo Alto’daki merkezinde üst düzey bir toplantı yapıldı.

Saat 17.15 Facebook, 31 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyada Çin’den sonra ikinci, Avrupa’da ise birinci sıradaki Türkiye’yi gözden çıkaramadı ve alelacele bir açıklama yaptı: “Türkiye’deki hiçbir kullanıcının bilgisini Türk hükümeti ile paylaşmadık”

Bugün Yaşanan Gelişmelerin Perde Arkası ve Facebook’un Açıklamasının Tam Metni: http://www.farklibirbakis.com/facebooktan-flas-aciklama-turkiyedeki-hicbir-kullanicinin-bilgisini-paylasmadik/