Canlı yayında iki gazeteciyi öldürüp, görüntüleri sosyal medyada paylaştıktan sonra intihar etti

ABD'nin Virginia eyaletinde, WDBJ7 televizyonunda çalışan iki gazeteciyi canlı yayın sırasında vurarak öldüren saldırgan, görüntüleri Twitter’da yayınladıktan sonra intihar etti ABD ’nin Virginia eyaletinde silahlı bir saldırgan, eski mesai ...

Canlı yayında iki gazeteciyi öldürüp, görüntüleri sosyal medyada paylaştıktan sonra intihar etti (27 Ağustos 2015)

ABD'nin Virginia eyaletinde, WDBJ7 televizyonunda çalışan iki gazeteciyi canlı yayın sırasında vurarak öldüren saldırgan, görüntüleri Twitter’da yayınladıktan sonra intihar etti

ABD ’nin Virginia eyaletinde silahlı bir saldırgan, eski mesai arkadaşlarını canlı yayın sırasında 8 el ateş ederek öldürdü.

CBS'e bağlı WDBJ7 TV muhabiri Alison Parker (24) ve kameraman Adam Ward (27) turizm konulu bir haberle ilgili canlı yayın yaptıkları sırada, daha önce aynı kanalda çalıştığı öğrenilen Vester Lee Flanagan (41) tarafından vurularak öldürüldüler. Röportaj yapılan konuk kadın ise saldırıdan kurtuldu.

Vester Lee Flanagan, cinayet anına ilişkin çektiği görüntüleri Twitter’da Bryce Williams adıyla kullandığı hesaptan paylaştıktan sonra aracında kendisini vurarak intihar girişiminde bulundu. Flanagan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Eski bir kanal çalışanı olduğu öğrenilen  Flanagan’ın görüntüde gayet rahat hareket ettiği ve ateş etmeden önce muhabir ve kameramana silahıyla yaklaştığı, geri çekildikten sonra yeniden yaklaşıp ateş ettiği görülüyor.

Saldırgan Vester Lee Flanagan’ın, Mart 2012'den Şubat 2013'e dek  WDBJ'de muhabir olarak çalıştıktan sonra kanaldan kovulduğu belirtildi.