Bunlar da New Yorklu Çapulcular!

Amerika’da yaşayan sanatçıların bir araya gelerek oluşturduğu grup, Taksim Gezi Parkı için özel bir beste ve klip yaptı. 16 gündür süren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili her gün yeni bir şarkı ve klip çıkıyor. Bu kez de Amerika’da hazırlanan bir klip yayınlandı. Amerika&...

Bunlar da New Yorklu Çapulcular! (13 Haziran 2013)

Amerika’da yaşayan sanatçıların bir araya gelerek oluşturduğu grup, Taksim Gezi Parkı için özel bir beste ve klip yaptı.

16 gündür süren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili her gün yeni bir şarkı ve klip çıkıyor. Bu kez de Amerika’da hazırlanan bir klip yayınlandı. Amerika’da yaşayan sanatçıların bir araya gelerek oluşturduğu grup, söz ve müziği Şanar Yurdatapan’a ait olan ve 12 Eylül 1980 döneminde yurt dışına çıkmak zorunda kalan aydın ve sanatçıların ülkelerine olan özlemini dile getiren, ilk kez de Melike Demirağ tarafından seslendirilen “İstanbul’da Olmak” şarkısını uyarlayarak ,Taksim Gezi Parkı için özel bir beste ve klip yaptılar.

Klip, sanatçıların “Bilin ki yüreklerimizden gelen tüm sevgi ve bağlılıkl , sizlerle kol kola beraber yürüyoruz. Her ne kadar dünyanın diğer ucunda olsak da, tüm iyi dileklerimiz sizlerle. Şimdi İstanbul’da olmak vardı anasını satayım..(Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antak­­ya, Eskişehir,……………..bitmez..­.­…)” mesajı ile yayınlandı.