Bu Uygulama Çok İşe Yarayacak!

Akıllı cep telefonları için geliştirilen ve etraftaki uygun park yerlerini bulan uygulama özellikle İstanbul gibi kentlerdeki otomobil sürücülerinin çok işine yarayacak İngiltere’de ilk kez Manchester şehrinde denenecek olan uygulama ses kontrol ile sürücüleri en yakındaki pa...

Bu Uygulama Çok İşe Yarayacak! (22 Mart 2013)

Akıllı cep telefonları için geliştirilen ve etraftaki uygun park yerlerini bulan uygulama özellikle İstanbul gibi kentlerdeki otomobil sürücülerinin çok işine yarayacak

İngiltere’de ilk kez Manchester şehrinde denenecek olan uygulama ses kontrol ile sürücüleri en yakındaki park yerlerine yönlendirecek bir nevi uydu navigasyonu gibi çalışacak.

ABD’de Washington, Los Angeles ve New York gibi şehirlerde başarıyla uygulanan bu sistemin sahibi ABD merkezli “Streetline” adlı şirket.

ÜCRETLİ Mİ?

İnglitere’de ilk defa denenecek olan uygulama, insanların zamandan tasarruf etmelerini ve kolayca çevrelerindeki park yerlerini bulmalarını sağlayacak.

Ücretsiz olacak olan “Parker” uygulaması ses-aktif olarak İphone ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilinecek.

Yakın zamanda Barcelona’dan ödülle dönen uygulama, toplam 200 sensör ile mart ayında başlayarak 6 ay denenecek. Eğer sistem başarılı olursa sensörler şehrin diğer bölgelerine de yerleştirilecek.

HT Teknoloji