Böyle Polisler de Var!

İngiltere’nin başkenti Londra’da her yıl Ağustos ayının sonunda düzenlenen Notthing Hill Karnavalı yine renkli görüntülere sahne oldu. Karnavala çılgın polis memurlarının neşeli dansları damgasını vurdu. Brezilya’daki Rio Karnavalından sonra yapılan en büyük sokak f...

Böyle Polisler de Var! (29 Ağustos 2013)

İngiltere’nin başkenti Londra’da her yıl Ağustos ayının sonunda düzenlenen Notthing Hill Karnavalı yine renkli görüntülere sahne oldu. Karnavala çılgın polis memurlarının neşeli dansları damgasını vurdu.

Brezilya’daki Rio Karnavalından sonra yapılan en büyük sokak festivallerinden biri olan Notting Hill karnavalına her yıl 1 milyona yakın kişi katılıyor. 1964 yılından bu yana düzenlenen festivalde, genelde bıçaklama, yaralama, hırsızlık gibi olaylar meydana geliyor.

Karnavalda, İngiltere’de yaşayan Karayip kökenli kişiler ilginç ve renkli kostümler giyerek, dans ediyor, geçit töreni düzenliyor. Karnavalda Karayip’lere özgü yiyecek ve içecekler de tüketiliyor.

Bu yılki karnavala ise polis memurlarının neşeli dansları damgasını vurdu. Karnavalda görev yapan polis memurlarının kendilerini müziğin ritmine bırakarak çılgınca dans etme görüntüleri izlenme rekorları kırıyor.