Biri siyah biri beyaz ikizler ilgi odağı oldu

Bizimkisi bir aşk hikayesi Siyah beyaz film gibi biraz Milyonda bir olasılığın gerçekleşmesi sonucu dünyaya gelen biri siyah biri beyaz ikiz bebekler dünyanın gözdesi oldu İngiltere'nin Sale kasabasından Hanna Yarker isimli bir kadın, farklı ten renkleri olan iki...

Biri siyah biri beyaz ikizler ilgi odağı oldu (12 Şubat 2016)

Bizimkisi bir aşk hikayesi

Siyah beyaz film gibi biraz

Milyonda bir olasılığın gerçekleşmesi sonucu dünyaya gelen biri siyah biri beyaz ikiz bebekler dünyanın gözdesi oldu

İngiltere'nin Sale kasabasından Hanna Yarker isimli bir kadın, farklı ten renkleri olan ikizler dünyaya getirdi. Bu gibi olaylara, milyonda bir rastlanıyor.

Hanna Yarker, ikiz kızları arasındaki farkı doğumlarından bir süre sonra fark etmeye başlamış. Bebeklerden biri olan Anaya, Yarker'ın açık tenini ve mavi gözlerini alırken, Myla ise teni daha koyu olan melez babası Kyle Armstrong'a benzemeye başlamış.

Sputnik'e konuşan Yarker, "Doğumun ardından bebekler bir süre aynı görünüyordu. İkisinin de teninin morumsu bir rengi vardı. Ancak üç hafta kadar sonra göz renklerinden başlayarak birbirlerinden giderek daha farklı görünmeye başladılar" dedi.

'Bir Tür Şok Yaşadık'

Yarker "Kızlarımız değişmeye başlayınca hem Kyle hem de ben bir tür şok yaşadık" diye ekledi.

Tek yumurta ikizleri birbiriyle aynı genleri alırken, çift yumurta ikizleri her iki ebeveyninden farklı genler alıyor.

Ten rengi bu genler sayesinde kodlanıyor. Yarker-Armstrong ailesinin durumunda ise Myla, babasının 'daha koyu' genlerini alırken, Anaya annesinin daha açık tenli olmasına neden olan genlerini almış.

'Yüz Hatları Hâlâ Birbirine Benziyor'

Yarker, birbirlerinden yalnızca birkaç dakika arayla doğan 10 aylık bebeklerinin yüz hatlarının ise hâlâ birbirine benzediğini ve onları 'her ikizde görüldüğü gibi' birbiriyle uyumlu biçimde giydirdiğini söylüyor.

'Sokaktaki Yabancılar Bir Sürü Soru Soruyor'

Yine de bu, yolda gördükleri yabancıların Yarker ve Armstrong'a bebekleriyle ilgili sorular sormasına engel olmamış. Nitekim Yarker, "İnsanlar (bebeklerimi görünce) hep şaşırıyor ve bana bir sürü soru soruyorlar. Genelde 'gerçekten kardeş olup olmadıklarını' ya da akraba olup olmadıklarını soruyorlar. Birisi, onların gerçekten benim çocuğum olup olmadığını bile sormuştu" diyor.

Sputnik News