Dünyanın En Yaşlı İkizleri 103 Yaşındalar

Dünyanın en yaşlı ikiz kız kardeşleri, birlikte bir yüzyılı geride bıraktılar Tüm ikizler gibi Floransa Davies ve Glenys Thomas kardeşler de birbirlerine çok bağlılar. Olağanüstü özverileri 103 yıldır onları ayrılmaz kılmış. İki dünya sa...

Dünyanın En Yaşlı İkizleri 103 Yaşındalar (26 Şubat 2015)

Dünyanın en yaşlı ikiz kız kardeşleri, birlikte bir yüzyılı geride bıraktılar

Tüm ikizler gibi Floransa Davies ve Glenys Thomas kardeşler de birbirlerine çok bağlılar. Olağanüstü özverileri 103 yıldır onları ayrılmaz kılmış. İki dünya savaşı yaşamış bu güzel kızlar dünyanın bilinen en uzun yaşayan ikizleri olarak kabul ediliyor.

Floransa ve Glenys Caerphilly, Güney Galler’deki (Avustralya) yaşlılar bakımevinde çok sakin bir hayat yaşıyorlar. Beş çocuk, 12 torun ve 19 tane de büyük torunları var.

22 Kasım 1911’de doğdukları kendi küçük madenci köylerini hiç terk etmemişler. Yıllarca aynı giysileri giymişler, birlikte sevinmiş birlikte üzülmüşler. Kendi deyimleriyle ‘yoksul ama güzel ve sakin bir hayatı’ paylaşmışlar. Madenci dedelerinin elleriyle yaptığı oyuncaklarla oynamışlar. Annelerinin diktiği giysileri giymişler. Geleneklerine bağlı ailenin sosyal hayatı da Pazar günleri gidilen kiliseden ibaretmiş.

(dailymail & mirror)

7 yaşındaki Floransa (solda) ve Glenys (sağda)

Glenys (solda) ve Floransa (sağdaki) 21 yaşında zengin insanların evlerine temizliğe gidiyorlarmış

Glenys William SCRIVENS ilk evliliği ayrıldığı eşiyle

Floransa 25 yaşındayken bebeğiyle

68 yaşında Noel kutlayan kızlar

70. doğum günlerinde

Anneleri Margaret ve babası John