Haftaya tam bir bahar havası yaşayacağız

Önümüzdeki hafta sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıkacak ve tam bir erken bahar yaşayacağız, yağış da beklenmiyor. Aralıklarla süren yağışlar Pazar günü bitiyor ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 8...

Haftaya tam bir bahar havası yaşayacağız (12 Şubat 2016)

Önümüzdeki hafta sıcaklıklar 20 derecenin üzerine çıkacak ve tam bir erken bahar yaşayacağız, yağış da beklenmiyor.

Aralıklarla süren yağışlar Pazar günü bitiyor ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 8 ila 15 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığını yükselten kuvvetli lodos ise hafta boyunca devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Yurdumuzun batı bölgelerinde görülen yağışlı havanın hafta sonunda da etkili olduktan sonra önümüzdeki hafta başından itibaren ülkemizi terk etmesi bekleniyor. Hala mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta sonuna kadar artmaya devam etmesi bekleniyor. Mevsim normallerinin 8 ila 15 derece üzerinde seyredecek olan hava sıcaklıklarının Şubat ayı günlük ve aylık ekstrem sıcaklık değerlerine ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Geçen yıl da aynı dönemde benzer sıcak hava koşulları yaşanmıştı.

Bazı illerdeki mevsim normalleri ile beklenen hava sıcaklıkları ise şöyle olacak:

"İstanbul’da mevsim normali 10, beklenen 17 derece. Bursa’da mevsim normali 11, beklenen 27 derece. Ankara’da mevsim normali 7, beklenen 19 derece. İzmir’de mevsim normali 13, beklenen 24 derece. Antalya’da mevsim normali 16, beklenen 26 derece. Trabzon’da mevsim normali 12, beklenen 22 derece. Samsun’da mevsim normali 12, beklenen 22 derece. Erzurum’da mevsim normali -3, beklenen 3 derece. Diyarbakır’da mevsim normali 8, beklenen 19 derece" denildi.

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM