Bir Twitter Kazası da İETT’den!

İstanbul’un toplu taşımasını sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT’nin Twitter hesabını yöneten kişi, bugünün özelliği ve yaşanılanları unutunca olanlar oldu! Tüm kurum ve kuruluşların sosyal medya yöneticilerinin yaptığı gibi takipçilerinden etk...

Bir Twitter Kazası da İETT’den! (1 Mayıs 2013)

İstanbul’un toplu taşımasını sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT’nin Twitter hesabını yöneten kişi, bugünün özelliği ve yaşanılanları unutunca olanlar oldu!

Tüm kurum ve kuruluşların sosyal medya yöneticilerinin yaptığı gibi takipçilerinden etkileşim alabilmek amacıyla her zaman yapıldığı gibi bir tweet atarak sordu: ”Toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir içinde en uzak nereye gittiniz?”

Twitter akışında son derece alışık olunan normal bir tweetti. Ancak bugün İstanbul’da 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle valiliğin aldığı önlemler kapsamında toplu taşıma araçları sabahtan beri çalışmıyordu ve İstanbullular perişan olmuşlardı.

İstanbul Valiliği, 1 Mayıs’ta grupların toplanıp yasaklanan Taksim Meydanı’na yürümesini engellemek için yolları kapattı. Şehir hatları vapurları, tüm metrobüs ve İDO seferleri ile metro seferleri iptal edildi. Öğleden sonra 12.45’te metrobüs seferleri Beylikdüzü – Topkapı hattında başladı. Saat 15.00 itibariyle de şehir hatları seferleri yapılmaya başlandı.

Ancak İstanbul’da ulaşım yasakları nedeniyle adeta sıkıyönetim ilan edilmişken İETT’nin Twitter hesabından atılan bir tweet dikkat çekti. Mesajda ”Toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir içinde en uzak nereye gittiniz?” diye soruluyordu. Ve bu tweet saat 15.00’de atılmıştı. Yani ulaşım yasaklarının tamamen sona ermesinden önce….

Haberin sosyal medyada yankı bulmasının ardından İETT’nin adresinden o tweet silindi.