Bir Sosyal Medya Trajedisi: Bilmeden Kocasının Ölümünü Duyurdu!

Duyduğu trafik kazasını Twitter’dan paylaştı, sonra kazada ölenin kocası olduğunu öğrendi ABD’nin Seattle kentinde yaşayan Caran Johnson, duyduğu bir trafik kazasını Twitter’da paylaştı, sonra olayda ölenin kocası olduğunu öğrendi. Genç kadının son tweeti binler...

Bir Sosyal Medya Trajedisi: Bilmeden Kocasının Ölümünü Duyurdu! (7 Aralık 2013)

Duyduğu trafik kazasını Twitter’dan paylaştı, sonra kazada ölenin kocası olduğunu öğrendi

ABD’nin Seattle kentinde yaşayan Caran Johnson, duyduğu bir trafik kazasını Twitter’da paylaştı, sonra olayda ölenin kocası olduğunu öğrendi. Genç kadının son tweeti binlerce takipçisini şoke etti.

The Columbian ve WCPO’nun haberine göre, Washington’da yaşayan ve düzenli olarak polis trafik raporlarını takip eden kadın, geçen Çarşamba günü önce trafik kazası olduğunu “korkunç bir kaza” yazarak Twitter’dan paylaştı, sonra kocasının kazada ölen kişi olduğunu öğrenince büyük şok yaşadı.

Paylaştığı kaza haberinde ölen kişinin kovası olduğunu yine Twitter’dan öğrendi

Trafik durumunu ve kazaraları Twitter üzerinden ScanCouver hesabından paylaşan Caran Johnson, eyalet merkezinde olan ölümlü trafik kazasını yazdı. Aradan bir süre geçtikten sonra 47 yaşındaki kocası Craig’i arayan Caran, telefondan kocasına ulaşamayınca meraklanmaya başladı ve bunu Twitter’dan attığı twitlerde de dile getirdi.

Daha sonra eve zamanında gelmeyen ve aynı zamanda epilepsi hastası olan kocası nedeniyle iyice telaşlanan Caran acı gerçeği öğrendi ve bunu Twitter’dan şu şekilde paylaştı: “Evet, ölen oymuş” (It’s him. He died)