Bir Muhalif Mizah Şenliği: ODTÜ Mezuniyet Töreni

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ODTÜ mezuniyet törenine orantısız zeka ürünü mizahi slogan ve sözlerin yazıldığı pankartlar damgasını vurdu Türkiye’nin en iyi ve en köklü üniversitelerinin başında gelen ODTÜ’nün bu yılki mezuniyet töreni yine tam bir muhalif mizah şenli...

Bir Muhalif Mizah Şenliği: ODTÜ Mezuniyet Töreni (29 Haziran 2014)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ODTÜ mezuniyet törenine orantısız zeka ürünü mizahi slogan ve sözlerin yazıldığı pankartlar damgasını vurdu

Türkiye’nin en iyi ve en köklü üniversitelerinin başında gelen ODTÜ’nün bu yılki mezuniyet töreni yine tam bir muhalif mizah şenliği havasında geçti.

Bu yıl pankartlara yazılan esprili slogan ve sözlerde, Soma Faciası, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu, Cumhurbaşkanlığı seçimi gibi toplumsal ve siyasal konulara değinildi.

ODTÜ, Dünya’nın en prestijli üniversite sıralaması olan Times Higher Education sıralamasında 183. sıra ile Türkiye’nin en iyi devlet üniversitesi olmuştur. Bu sıralamaya göre de Türkiye’nin en iyi 2. üniversitesidir.[36]. Aynı zamanda, 2012 yılında Times Higher Education tarafından hazırlanan dünyadaki en ünlü ilk 100 üniversite sıralamasına girebilen Türkiye’deki tek üniversite olmuştur.

2006’da ÖSS’de ilk 100’den 9 kişi, ilk 500’den 108 öğrenci kabul eden ODTÜ, 2008 ÖSS’de ilk 100’den 24, ilk 500’den 65 öğrenci kabul etmiştir.

ODTÜ, Türkiye’de öğretim üyesi başına düşen makale sayısı sıralamasında ön sıralarda (6.) yer almaktadır.

Fotoğraflar, ODTÜ Muhalefet Twitter’dan derlenmiştir.