Bir İnsanlık Dramı

Isparta’da, kendisine tecavüz edip hamile bıraktığını ileri sürdüğü şahsın başını kesen kadının dünyaya getirdiği kız bebek, devlet korumasına alındı. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gelen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki 0-12...

Bir İnsanlık Dramı (20 Kasım 2012)

Isparta’da, kendisine tecavüz edip hamile bıraktığını ileri sürdüğü şahsın başını kesen kadının dünyaya getirdiği kız bebek, devlet korumasına alındı.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gelen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki 0-12 yaş Çocuk Yuvası ekipleri, annesinin soyadıyla adlandırılan Yıldırım bebeği yeni yuvasına götürdü.

Anne Nevin Y.’nin istemediği ve emzirmediği bebek, Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yeni doğan yoğum bakım ünitesinden alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki 0-12 yaş Çocuk Yuvası’nın ekiplerine teslim edildi. Savcılık kararıyla hastaneye gelen 4 bayan görevli, bebeği alarak kendilerini dışarıda bekleyen minibüsle yeni yuvasına götürdüler.

ONA ‘YILDIRIM BEBEK’ DENİLDİ

Hastane Başhekimi Uzman Dr. Mehmet Topal, gazetecilere yaptığı açıklamada bebeğe isim verilmediğini annenin soyadıyla misafir edildiğini söyledi. Topal, “Bebek doğduktan sonra takip amaçlı yeni doğan yoğun bakımına alındı. Normal doğumla dünyaya gelen bebek, misafirimiz olarak hastanede kaldı. Bu süre içinde annesinin yanına getirilmedi. Bebeğe hemşireler isim vermedi. Yeni doğan bebeklere soyadı verilir. Ona da Yıldırım bebek adı verildi” diye konuştu.

Öte yandan Nevin Y., Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nden taburcu edilerek tekrar cezaevine gönderildi. Nevin Y.’nin taburcu edilmeden önce iki psikologla görüştüğü ve bu görüşme sonucunda da bebeğe bakmayı istemediğini söylediği öğrenildi.

Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, bebeğin bundan böyle yuvada 3 bakıcısı olacağını ve 24 saat içerisinde değişik vardiyalarda bu bakıcıların bebeğe bakacaklarını artık bebeğin devlet korumasında olduğunu söyledi.