Akıllı Telefonlar Out, Akıllı Saatler In!

Giyilebilir teknoloji ürünleri akıllı telefonların pabucunu dama atmaya hazırlanıyor. Google, akıllı gözlüğünden sonra bu kez de android işletim sistemi ile çalışan akıllı saatini tanıttı. Google’ın Android Wear‘ı duyurmasının ardından Qualcomm da akıllı saatl...

Akıllı Telefonlar Out, Akıllı Saatler In! (19 Mart 2014)

Giyilebilir teknoloji ürünleri akıllı telefonların pabucunu dama atmaya hazırlanıyor.

Google, akıllı gözlüğünden sonra bu kez de android işletim sistemi ile çalışan akıllı saatini tanıttı. Google’ın Android Wear‘ı duyurmasının ardından Qualcomm da akıllı saatler için Snapdragon serisi işlemciler sunacağını bildirdi.

Google Mobile’nin Youtube sayfasından yayınlanan video teknoloji dünyası için sürpriz oldu. Google, Android işletim sisteminin giyilebilir cihazlar için olan bir sürümünü geliştirdi. Android Wear giyilebilir cihazlar için üreticilerin kullanımına sunulacak. Android Wear, özellikle akıllı egzersiz cihazları için geliştirildi. Android Wear işletim sistemi yüklü giyilebilir cihazlar ile koşarken ya da yürürken gerçek zamanlı olarak hız, mesafe ve saat bildirimlerini görebiliyorsunuz. Google Now üzerinden ise sizin için önemli olan bütün hatırlatmaları uyarı olarak alabiliyorsunuz. Android Wear ile çalışan cihazlar ayrıca sesli komutlar ile yönetilebilecekler.

Qualcomm’dan akıllı saatler için yeni işlemciler

Google dün Android platformu olan Android Wear’ı duyurduğunda, çeşitli üreticilerden ve işlemci üreticilerinden bahsetmiş, büyük destek vereceklerini söylemişti.

Aynı gün içinde Qualcomm da bir açıklama yaparak, “sahne arkasında” Google ve diğer donanım üreticileriyle çalıştıklarını belirten şirket, saatlerde Snapdragon işlemciler göreceğimizi duyurdu.

Qualcomm’un Toq adlı br akıllı saat ürünü bulunuyor. Bu yüzden akıllı saat konusunda deneyimsiz bir şirket değil. Bu deneyimi Google’ın işbirlikçi çabalarıyla birleştirecek olan şirket, işlemcilerin üreticilere “üstün performans ve kullanıcı deneyimi” sunacağından emin.