Rusya’da bu kışın yeni eğlencesi: Otomobillerle flash mob yapmak

Sosyal medya üzerinden organize olan kent sakinlerinin, geceleri büyük boş bir alanda bir araya gelerek, kışın simgeleri olan figürleri araçları ile devasa biçimde çizip havadan drone ile görüntülemek ve paylaşmak Rusya’da hızla ya...

Rusya’da bu kışın yeni eğlencesi: Otomobillerle flash mob yapmak (27 Aralık 2016)

Sosyal medya üzerinden organize olan kent sakinlerinin, geceleri büyük boş bir alanda bir araya gelerek, kışın simgeleri olan figürleri araçları ile devasa biçimde çizip havadan drone ile görüntülemek ve paylaşmak Rusya’da hızla yaygınlaşmaya başladı.

Rusya'daki kışa denk gelen Noel tatilleri, sürekli olarak sonsuz trafik sıkışmalarına ya da karlı ve buz gibi yollarda araçlarına endişe duyan araç sahiplerine sevinç getirmiyor. Bununla birlikte, bu yıl canı sıkılan bazı yaratıcı sürücüler eğlenceli değişik bir etkinlik arayışına girdiler.

Evde yatmak ve şikayet etmek yerine, Rusya'nın güneyinde bulunan Astrakhan kentindeki bazı insanlar araçlarıyla bir kardan adam yapmak için bir araya geldi. ‘Rusya’nın Facebook’u’ olarak bilinen popüler sosyal ağ VKontakte'de yapılan çağrıdan sonra yaklaşık 50 araç, festival figürü kardan adamı oluşturmak için konuşlandırıldı. Daha sonra da canlı performansın drone ile çekilen video görüntüleri paylaşıldı.

RT’de yer alan habere göre, Astrakhanlılar’ı Batı Urallar’da yer alan Izhevsk kenti sakinleri takip etti. Onlar da araçlarını kullanarak dev bir kar tanesi figürü oluşturdular.

Bu ilginç yaratıcı etkinlik, Urals bölgesinde bulunan başka bir kent olan Çelyabinsk'e de esin kaynağı oldu. Üstelik daha şiddetli kış koşullarına karşın katılım daha da arttı. Yaklaşık 90 sürücü, otomobillerini Noel Ağacı şeklinde park etmek için bir araya geldi.

Bu flash mob çılgınlığının karlı uzun Rus gecelerinde diğer kentlere de yayılması bekleniyor.