Bi Büyük Polemik!

Rakı nasıl içilir? Başbakan Erdoğan bugün partisinin Meclis’teki Grup Toplantısı’nda CHP ve Lideri Kılıçdaroğlu’na ‘sulu rakı’  göndermesinde bulundu, sosyal medya içmeden sallandı! Başbakan Erdoğan konuşmasında yine CHP’ye  yüklendi. Erdoğan, “Ne içtik...

Bi Büyük Polemik! (19 Mart 2013)

Rakı nasıl içilir?

Başbakan Erdoğan bugün partisinin Meclis’teki Grup Toplantısı’nda CHP ve Lideri Kılıçdaroğlu’na ‘sulu rakı’  göndermesinde bulundu, sosyal medya içmeden sallandı!

Başbakan Erdoğan konuşmasında yine CHP’ye  yüklendi. Erdoğan, “Ne içtiklerini merak ediyorum. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu açıklamış. Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz Rize’nin tulumuna da gayda dersiniz” diye konuştu.

Muhafazakar kimliğiyle bilinen Başbakan Erdoğan’ın “meğer rakıyı sulu içiyorlarmış” sözü “rakı nasıl içilmeli” sorusunu da beraberinde getirdi.

Hürriyet’in Erdoğan’ın sözleri için yorumunu aldığı ‘Rakı Dede’ Aydın Boysan “Hiçbir anlam ifade etmiyor. Rakıyı sulu ya da susuz içmenin bir farkı yok” diyerek Başbakan’ın içki kültürünü küçümsemek için böyle ifadeleri sıkça kullandığını belirtti.

Twitter gündüz gündüz anason koktu!

Erdoğan’ın bu sözleri sosyal medyada da bir tartışma başlattı. Başbakan’ın “sulu rakı” çıkışı, Twitter’da da gündeme oturdu. ‘Rakı içmenin raconları’nın anlatıldığı keyifli videomuza geçmeden önce konu ile ilgili bazı tweet’lerden örnekler verelim:

Melis Alphan @melisalphan
İster misiniz Putin de desin bize; “Bunlar votkayı meyve suyuyla içiyormuş”

Ece Temelkuran @ETemelkuran
Her türlü içerim ama içmeyi bilmeyenle içmem:) siyasi tavrım budur:))

ismail saymaz ‏@ismailsaymaz
izmir’in rakı kralı geçen hafta akp ‘ye katılmıştı. rakının en güzel nasıl içileceğini o bilir; uzmanlığından yararlanılsın.

Y. Emre Kocabasoglu ‏@Kocabasoglu
Tek bayrak, tek millet, tek vatan, DUBLE rakı!

Bora Erdin ‏@boraerdin
Başbakan’ın rakı açıklamasından hiçbir şey anlamadım.Sanırım rakıyı susuz içti.

Volkan Şahin ‏@_volkansahin_
Rakıya sek içilmek kaydıyla vize mi çıktı şimdi? Ya sonunda o prompteri hacklediler ya da birileri rakı işine giriyor bu da viral reklamı 🙂

ahmet büke ‏@ahmetbuke
geldik rakı açılımına: susuz ve buzsuz içenler ötekileştirilmesin.

Zeykur Valekov ‏@zeykurvalekov
Ahahah Reis “bu neyin kafası?” demiş ya

Rakı İçmenin Raconları