Berkin’in Fotoğraf Albümü

Henüz 15 yaşında hayatının baharındaydı. Evden ekmek almaya çıkmıştı. Başına isabet eden gaz kapsülü hayatını kararttı. 269 gün dayanabildi ve bu sabah son nefesini verdi. Gezi olayları sırasında evden ekmek almaya çıktığında başına isabet eden gaz kapsülü ile ağır ...

Berkin’in Fotoğraf Albümü (11 Mart 2014)

Henüz 15 yaşında hayatının baharındaydı. Evden ekmek almaya çıkmıştı. Başına isabet eden gaz kapsülü hayatını kararttı. 269 gün dayanabildi ve bu sabah son nefesini verdi.

Gezi olayları sırasında evden ekmek almaya çıktığında başına isabet eden gaz kapsülü ile ağır yaralanan ve 269 gündür yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan bu sabah hayata veda etti.

Karakaşlı kara gözlü çocuk ekmek almaya giderken sonsuzluğa uçtu… Gezi Direnişi’nde yitirdiğimiz canlar 8 oldu.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 269 gündür yaşam müdahalesi veren Berkin Elvan 16 kiloya kadar düşmüştü. Berkin Elvan’ın öldüğünü ilk olarak ailesi Twitter hesabından duyurdu. Ailenin yaptığı açıklamada, “Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan evladımızı kaybettik. Başımız sağ olsun” denildi.

 

Eskişehir’de Gezi Direnişi sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Berkin’in annesi Gülsüm Elvan’ın acısını paylaştı.