Belediye Başkanı Pazarcılara Kızdı, Belediye Pazarcılığa Başladı!

Isparta Belediyesi, pazarcıların kar etmediklerini öne sürerek tezgâh açmadıkları 5 mahalle pazarında sebze ve meyve satışı yapmaya başladı. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, verilen ani kararın vatandaşları mağdur ettiğini, bu durumu ortadan kaldırmak için pazarda satı...

Belediye Başkanı Pazarcılara Kızdı, Belediye Pazarcılığa Başladı! (13 Mart 2013)

Isparta Belediyesi, pazarcıların kar etmediklerini öne sürerek tezgâh açmadıkları 5 mahalle pazarında sebze ve meyve satışı yapmaya başladı.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, verilen ani kararın vatandaşları mağdur ettiğini, bu durumu ortadan kaldırmak için pazarda satış yapmaya başladıklarını söyledi. Günaydın, “Pazarcı arkadaşlarımızı teessüfle karşılıyorum. Halkımıza, belediyemize bunu yapmamaları lazım. Ben şimdi manav Yusuf Ziya Günaydın’ım. Satışımı yapıyorum. Zafer Mahallesi’nde de bu satışlar yapılmaktadır. Benden çok ağır şartlar altında özür dilenmedikçe, mağdur ettikleri halktan özür dilenmedikçe satışlar devam edecek. Kapattıkları 5 pazarın yanında kapatmadıkları pazarlarda da tezgâh açabiliriz. Bizimle rekabet etsinler. Bizim kadar temiz ve kaliteli mal satsınlar.” diye konuştu.

Manavların zarar ettikleri gerekçesiyle bazı pazarlara çıkmadıklarını dile getiren Günaydın, “Zarar mı ediyorlar, kar mı ediyorlar bunu akşamüzeri bizler de göreceğiz” derken, bu uygulamaya gitmeye mecbur kaldıklarını ifade etti. Manavlar Odası için kendisinin çok büyük çalışmalar yaptığını, kendisinin zamanında Halıkent, Cuma Pazarı, Davraz Pazaryeri’nin yapıldığını hatırlatan Günaydın, AB uyum yasaları gereğince de bu pazarların yapılmasının gerektiğini ifade etti. Bu pazar yerlerinin tamamlanmasının yanı sıra yapımı devam eden diğer pazar yerlerinin de bitmesi gerektiğini bunun için semt pazarlarındaki mevcut durumun bir yılda daha devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Isparta Sebzeciler ve Manavlar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Ercan Kıvrak ise söz konusu mahallelerin birbirine yakın olduğunu belirterek, “Her mahallede pazar açılması bizi kar açısından sıkıntıya sokuyordu. Bu nedenle bu mahallelerle pazar açmamaya karar verdik.” dedi. Pazarlarda yaklaşık 50 belediye personeli görev yapıyor.

Haber: AA / CHA Video: İHA