Bayramda hava serin olacak

Arife gününe kadar mevsim normallerinin 6-7 derece üzerinde seyredecek sıcaklıklar, bayram haftasında 3-4 derece azalarak mevsim normallerine inecek. Bayramın birinci günü ve diğer günlerde de akşamüzerleri bölgesel yağmur geçişleri gör&uum...

Bayramda hava serin olacak (9 Eylül 2016)

Arife gününe kadar mevsim normallerinin 6-7 derece üzerinde seyredecek sıcaklıklar, bayram haftasında 3-4 derece azalarak mevsim normallerine inecek. Bayramın birinci günü ve diğer günlerde de akşamüzerleri bölgesel yağmur geçişleri görülebilecek olsa da genellikle parçalı bulutlu ve serin bir hava hakim olacak.

Bayram süresince İç Anadolu Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıklar mevsim normallerinde olacak. Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ile Ege Bölgesi’nde ise sıcaklıklar mevsim normallerinin biraz altında geçecek. Bayramda hava genel olarak parçalı-çok bulutlu geçecek. Akşam saatlerinde ise birçok bölgede yağmur geçişlerinin de görülme olasılığı var.

Bayramda İstanbul'da Hava Nasıl Olacak?

Kurban Bayramı’nda İstanbul’da havanın parçalı-çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık değerleri ise bunaltıcı değil. Gündüz sıcaklıklarının 24-26 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise artık üşütür seviyelere iniyor ve 18-19 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. İstanbul’da bayramın birinci ve ikinci gecelerinde yağmur geçişleri görülebilir.

Bayramda Ankara'da Hava Nasıl Olacak?

Kurban Bayramı’nda Ankara’da havanın parçalı-çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık değerleri ise düşmeye başlıyor. Gündüz sıcaklıklarının 25-26 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Geceleri serinlik kendisini hissettiriyor, sıcaklıkların ise 9-10 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Ankara’da bayramda akşam saatlerinde ara ara kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

Bayramda İzmir’de Hava Nasıl Olacak?

Kurban Bayramı’nda İzmir’de havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Gündüzleri hava biraz sıcak geçecek. Gündüz sıcaklıklarının 30-31 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. Gece sıcaklıkları ise ılık değerlerde, 21-22 derecelerde seyretmesi tahmin ediliyor. İzmir’de de bayramda akşam saatlerinde ara ara kısa süreli yağmur geçişleri görülebilir.

İşte bayram haftasında İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM