Bavulunu da Yanına Koyup Terk Ettiler

İskoçya'daki bir tren istasyonunda, bavuluyla birlikte terk edilen Shar Pei cinsi köpek görenleri şaşırttı hem de üzdü İskoçya'nın Ayr kentindeki tren istasyonunda, bavuluyla terk edilmiş bir köpek bulundu. Bavulun içinden köpeğin y...

Bavulunu da Yanına Koyup Terk Ettiler (7 Ocak 2015)

İskoçya'daki bir tren istasyonunda, bavuluyla birlikte terk edilen Shar Pei cinsi köpek görenleri şaşırttı hem de üzdü

İskoçya'nın Ayr kentindeki tren istasyonunda, bavuluyla terk edilmiş bir köpek bulundu. Bavulun içinden köpeğin yastığı, oyuncakları, yemeği ve yemek kabı çıktı. Shar Pei cinsi erkek köpeğin 2 Ocak'ta bavuluna bağlı halde terk edildiği öğrenildi.

Olayı inceleyen İskoç hayvan derneği SPCA, köpeğin üzerinde bulunan mikroçipteki kayıtları inceledi ve köpeğin bir önceki sahibini buldu. Ancak bu kişi, köpeğin 2013'te "kişisel bilgilerini bilmedikleri bir kişiye" satıldığını söyledi.

'Sorumlu Kişiyi Bulmaya Kararlıyız'

SPCA'dan araştırmayı yürüten Stewart Taylor, "Köpekteki mikroçipi inceledik ve adının Kai olduğunu öğrendik. Daha sonra kayıtlı sahibine ulaştık fakat Kai'in 2013'te başka birine satıldığını öğrendik. Maalesef bize sattıkları kişinin adını ve adresini bilmediklerini söylediler" dedi.

Taylor, bu olayın internet üzerinden hayvan satışının muhtemel sonuçları açısından önemli olduğunu vurguladı ve internet üzerinden evcil hayvan satın alan kişilerin genellikle bir dürtüyle hareket ettiğini, fakat hayvanlar hakkında çok bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

Bu olayın acımasızlığına dikkat çeken Taylor, "Bu durumdan sorumlu kişiyi bulmak konusunda kararlıyız" dedi.

Suç Olarak Değerlendiriliyor

İskoçya'da 2006 yılında çıkarılan Hayvan Sağlığı ve Refahı Kanunu'na göre, evde beslenen hayvanların terk edilmesi suç olarak değerlendiriliyor.