Bara Dönüşecek Starbucks’da İçki Servisi Başlayacak

Dünyaca ünlü kahve dükkanı zinciri Starbucks sürpriz bir kararla aperatif yiyecekler ve içki servisi de yapmaya başlayacak En çok kahveleri ve karamel Frapuccino’su ile bilinen dünyaca yaygın kafeterya zinciri ve ‘buluşma noktası’ St...

Bara Dönüşecek Starbucks’da İçki Servisi Başlayacak (8 Aralık 2014)

Dünyaca ünlü kahve dükkanı zinciri Starbucks sürpriz bir kararla aperatif yiyecekler ve içki servisi de yapmaya başlayacak

En çok kahveleri ve karamel Frapuccino’su ile bilinen dünyaca yaygın kafeterya zinciri ve ‘buluşma noktası’ Starbucks daha geniş ürün sunumuyla müşterini cezp etmek için öğleden sonra atıştırmalık aperatif yiyecekler ve akşamları da şarap, bira gibi alkollü içkiler satmaya hazırlanıyor.

İngiltere'de yayınlanan The Independent gazetesinin haberine göre, Starbucks yöneticileri Perşembe günü düzenlenen bir yatırımcı toplantısında, önümüzdeki beş yıl içerisinde gıda satışlarını ikiye katlamayı hedeflediklerini, bunun için de daha zengin bir menü ve içki satışı planladıklarını açıkladılar.

Şu anda içecek olarak sadece kahve, çay, meyve suyu ve meşrubat çeşitleri, yiyecek olarak da pasta, kek, sandviç ve salata verilen geleneksel menü genişletilerek diğer atıştırmalık aperatif yiyecek ve içki çeşitleri de sunulmaya başlanacak.

Starbucks 2019 yılında sadece ABD’de bu yeni yemeklerin satışından 4 milyar dolar, içki satışından ise 10 milyar dolar olmak üzere toplamda 14 milyar dolar ek gelir elde edeceği tahmininde bulunuyor.

Mobil Sipariş

Starbuck’ın uygulamaya geçireceği başka bir yenilik ise ‘mobil sipariş’. Müşteriler, Starbucks mobil uygulamayı kullanarak önceden sipariş verebilecekler. Böylece sipariş vermek için tezgah önünde kuyruğa girip beklemek zorunda kalmayacaklar. Bu yeni uygulamanın sloganı ise “zamanınızı size geri hediye ediyoruz”.

Bu değişiklik ve yeniliklerin 2015 yılında ABD’de seçilen pilot bölgelerden başlayarak uygulanacağı açıklandı.