Bahara Merhaba!

Hafta sonuna kadar yağış beklenmiyor, hava sıcaklığı da 15 derecenin üzerinde hatta ortalama 20’li değerlerde olacak Bu yıl öncekilere göre daha etkili olması nedeniyle çoğu kişiyi bıktıran kış yavaş yavaş yerini bahara bırakmaya hazırlanıyor. Son cem...

Bahara Merhaba! (4 Mart 2017)

Hafta sonuna kadar yağış beklenmiyor, hava sıcaklığı da 15 derecenin üzerinde hatta ortalama 20’li değerlerde olacak

Bu yıl öncekilere göre daha etkili olması nedeniyle çoğu kişiyi bıktıran kış yavaş yavaş yerini bahara bırakmaya hazırlanıyor.

Son cemre de düşüyor!

Halk inanışına göre, baharın müjdecisi sayılan ve 20 Şubat’ta havaya, 27 Şubat’ta suya düşen cemrelerin sonuncusunun da 6 Mart Pazartesi günü toprağa düşmesiyle artık kır çiçekleri görünmeye başlayacak.

Hafta sonu yağışla birlikte hava yeniden soğuyacak

Perşembe gününe kadar hava parçalı bulutlu ve sıcaklık değerleri de 15 derecenin üzerinde. Haftanın ilk yarısında özellikle sabah saatlerinde yine yaşamı olumsuz etkileyecek kadar sis oluşabilir. Çarşamba ve Perşembe günü Ege Bölgesi’nde yağış bekleniyor.

9 Mart Perşembe günü hava yeniden soğumaya başlayacak. 10 Mart Cuma günü ise sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı da 8-10 derece birden azalarak 8-9 dereceye kadar düşecek. Pazar günü ise yağış kesilecek hava sıcaklığı da birkaç derece yükselecek.

Bir sonraki hafta da önemli bir soğuk hava dalgası ve yağış beklenmiyor. Sıcaklık ortalaması 10-13 derece aralığında olacak.

İşte İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük uzun vadeli hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM