İki hafta aradan sonra kar geri dönüyor

Hafta başında lodosun etkisiyle yaşanacak ‘yalancı bahar’ın ardından Çarşamba günü hava yine hızla soğumaya başlayacak ve hafta sonu da kar yağışının etkili olması bekleniyor. Çarşamba gününe kadar kısa süreli sağanak yağışlar ...

İki hafta aradan sonra kar geri dönüyor (6 Şubat 2017)

Hafta başında lodosun etkisiyle yaşanacak ‘yalancı bahar’ın ardından Çarşamba günü hava yine hızla soğumaya başlayacak ve hafta sonu da kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Çarşamba gününe kadar kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor. Hafta sonu ise yeni bir soğuk ve yağışlı sistem etkili olacak.

Hafta ortasına kadar yurdun iç ve batı kesimlerinde kısa süreli sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Doğu kesimlerde ise yağış beklenmiyor. Hafta sonuna doğru ise yurtta yeni bir yağışlı sistem etkili olacak.

Kar İstanbul'a hafta sonu gelebilir

Uzun vadeli tahminlere göre, Cumartesi ve Pazar günü kar yağışı etkili olabilir.

Pazartesi günü iç ve batı kesimlerde kısa süreli sağanak yağış geçişleri söz konusu. Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'deki yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olması tahmin ediliyor.

Salı günü yurdun batı kesimlerde yağışlar etkisini sürdürmeye devam edecek. Marmara'nın batısı, Ege kıyılarında, Batı Akdeniz'de kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor.

Çarşamba günü de Marmara bölgesi ve Ege bölgesinde sağanak yağışlar etkili olacak. İç ve doğu kesimlerde yağış beklentisi yok, parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Sıcaklıklar haftanın ilk yarısında yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

İstanbul'da Pazartesi günü yağış beklenmiyor, parçalı bulutlu hava hakim. Sıcaklık 13 derece olacak.  Salı ve çarşamba günü ise yağmur bekleniyor.

Çarşamba gününden itibaren kuzey kesimlerde sıcaklıkların düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin uzun vadeli hava tahmin haritasına göre, Perşembe günü kuzey kesimlerde yağışlar etkili olacak.

Cuma günü ise Trakya'da ve bazı illerde yağış kar yağışı bekleniyor.

Uzun vadeli tahminlere göre, Cumartesi günü yurt genelinde yeni bir yağışlı sistemin etkili olması tahmin ediliyor. Birçok ilde kar yağışının yeniden etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da Cumartesi günü karla karışık yağmur, Pazar günü ise kar yağışı etkili olacak.

Pazar günü yağışların kuzey ve doğu kesimlerde etkisini göstermesi bekleniyor.

Meteoroloji uzmanları, 6-7 gün sonrası için verilen tahminlerin değişebileceğini belirterek, Çarşamba günü kar yağışı ile ilgili tahminlerin netleşebileceğini söylüyor.

İşte İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük uzun vadeli hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN 10 GÜNLÜK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM