Sonunda bahara kavuşacağız!

Kışı aratmayan, mevsim normallerinin altındaki hava sıcaklığı yeni haftada yavaş yavaş artmaya başlayacak. Hafta sonu Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun yanı sıra başkent Ankara da dahil olmak üzere Bolu, Düzce, Zonguldak, Eskişehir, Bursa, Kütahya gibi pek &cce...

Sonunda bahara kavuşacağız! (23 Nisan 2017)

Kışı aratmayan, mevsim normallerinin altındaki hava sıcaklığı yeni haftada yavaş yavaş artmaya başlayacak.

Hafta sonu Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun yanı sıra başkent Ankara da dahil olmak üzere Bolu, Düzce, Zonguldak, Eskişehir, Bursa, Kütahya gibi pek çok ilimizde kar sürprizi yaşandı. Cumartesi gecesi başlayan kar yağışı nedeniyle Pazar sabahı uyananlar, şaşkınlıkla karşılaştıkları beyaz görünümlü kent fotoğraflarını “23 Nisan 2017” tarihiyle sosyal medyada paylaştılar.

Ancak soğuk ve yağışlı havalar artık geride kalıyor. Hafta başında Karadeniz bölgesindeki bölgesel yağışlar dışında ülke genelinde yağış beklenmiyor. Pazartesi günü Kastamonu ve Gümüşhane dolaylarında yine kar yağışı görülebilir.

Hafta ortasından itibaren ise ülke genelinde yağışlar kesiliyor ve hava sıcaklığı da yükselmeye başlayarak ve 20’li derecelerin üzerine çıkacak. Başka bir deyişle haftanın ikinci yarısında nihayet baharı yaşamaya başlayacağız. Sonraki günlerde de önemli bir sıcaklık düşüşü beklenmiyor.

İşte İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük uzun vadeli hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM