Atık Otomobil Parçalarından Sanat Şaheserleri Yaratıyor

İngiliz sanatçı Ptolemy Elrington’un çöplüklerden topladığı atık otomobil parçalarını kullanarak yaptığı metal heykeller hayranlık uyandırıyor 43 yaşındaki Ptolemy Elrington, caddelerde ve sokaklarda çöpe atılmış jant kapakları ve diğer parçaları toplayarak onlardan ...

Atık Otomobil Parçalarından Sanat Şaheserleri Yaratıyor (16 Haziran 2014)

İngiliz sanatçı Ptolemy Elrington’un çöplüklerden topladığı atık otomobil parçalarını kullanarak yaptığı metal heykeller hayranlık uyandırıyor

43 yaşındaki Ptolemy Elrington, caddelerde ve sokaklarda çöpe atılmış jant kapakları ve diğer parçaları toplayarak onlardan şaşırtıcı heykeller yaratıyor. Okulu bitirdikten sonra, arabaların jant kapaklarını kaybettiği keskin bir viraja yakın olan evinde yaşayan sanatçı jant kapaklarını toplayarak onları nasıl değerlendirebileceğini düşünmeye başlamış.

Atık otomobil parçalarını kullanarak yaptığı bir heykeli ailesine hediye eden Ptolemy, bunun çok beğenilerek şehirde bir efsane haline gelmesiyle bu işi ticarete dökmeyi başarmış.

Atölyesinde yaptığı hayvan heykellerinde kullandığı malzemelere para harcamayan sanatçı, eski otomobil parçalarını toplayarak onlara şekil veriyor. Müşteriler de sanatçının çalışma süresine para ödüyor. Sanatçı günlük 75 İngiliz Pound’una çalışıyor. Bu zamana kadarki en pahalı işi 200 jant kapağından oluşan 3.000 pound değerinde bir dragon heykeliymiş, heykeller genellikle bir kaç yüz pound değerinde oluyor.

Daha çok hayvan heykelleri yapan sanatçının balıklara karşı ise özel bir ilgisi var.