Mozilla 25 Dolarlık Telefonla Apple’a Rakip Oluyor!

Mozilla, Barselona’da görücüye çıkardığı 25 dolarlık (18 Euro) akıllı telefonla Apple’a rakip olmayı hedefliyor. Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Firefox’u geliştiren Mozilla, şimdi de bu işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları çok d...

Mozilla 25 Dolarlık Telefonla Apple’a Rakip Oluyor! (16 Haziran 2014)

Mozilla, Barselona’da görücüye çıkardığı 25 dolarlık (18 Euro) akıllı telefonla Apple’a rakip olmayı hedefliyor.

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Firefox’u geliştiren Mozilla, şimdi de bu işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları çok düşük bir ücretle piyasaya sunmayı planlıyor. Şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Fuarı’nda tanıtılan telefonlar şimdi de 25 dolar gibi çok düşük bir ücretle Doğu Asya ve Hindistan pazarında piyasaya sunulmaya hazırlanıyor.

Mozilla, apple’ın alternatifi olabilecek mi?

CNBC’de yer alan habere göre, Mozilla şirketi, Firefox işletim sistemi kullanarak ürettiği ucuz akıllı telefonlarla Apple gibi dev firmalara alternatif olmayı hedefliyor. Yeni modelin geliştirilmesinde başta Alcatel olmak üzere diğer öncü cep telefonu üreticileri ve operatörleriyle işbirliği yapıldı.

İlk tepki hindistan’dan: “memnun oluruz”

Hindistan’ın lider mobil telefon üreticilerinden Spice Telecom’un CEO’su Dilip Modi “Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına, Mozilla’nın yeni akıllı telefonunu tanıtmaktan mutluluk duyacağız” dedi. Bir milyon adet kullanıcı akıllı telefonlarında Firefox işletim sistemi kullanıyor. Mozilla, yeni ürününün düşük maliyeti ve bölgenin pazarlama-satış imkanları sayesinde bu rakamı 10 milyonun üzerine çıkarmayı hedefliyor.