Ankara’da Kitap Baharı

Örnek bir grup dayanışması ile sosyal medyadan bu kez kitaplık çıktı! Facebook’ta bir araya gelen 1.700 üyeli Emek-Bahçeli grubu, Başkent’te ilk kez bir çocuk parkına kitap dolabı yaptı. “Dolap bizden, kitap sizden” çağrısı yapan grup, bugün yanlarında kitap getiren Anka...

Ankara’da Kitap Baharı (21 Nisan 2013)

Örnek bir grup dayanışması ile sosyal medyadan bu kez kitaplık çıktı!

Facebook’ta bir araya gelen 1.700 üyeli Emek-Bahçeli grubu, Başkent’te ilk kez bir çocuk parkına kitap dolabı yaptı. “Dolap bizden, kitap sizden” çağrısı yapan grup, bugün yanlarında kitap getiren Ankaralılarla birlikte “Meral-Yaman Okay Açık Kitap Dolabı”nın açılışını yaptı.

Facebook üzerinden bir araya gelerek kurulan Emek-Bahçeli grubu, 1.700 üyeyi aştı.

Sosyal projelere imza atan grup, son olarak o semtte yaşamış olan sanatçıların adlarını verdikleri “Meral-Yaman Okay Açık Kitap Dolabı” projesine başladı. Grup, Bahçelievler 5. Cadde Fatih Terim Parkı’ndaki bir çocuk bahçesini düzenleyerek kitaplık yaptı. Çankaya Belediyesi’nin de destek verdiği projenin Başkent’te ilk kez hayata geçirildiğini anlatan grup üyelerinden Aylin Kosovaeri Şahin, duyarlı vatandaşlardan kitap desteği isteyerek şunları söyledi:

“Dolap bizden, kitap sizden”  

“Büyük bir mahalle imecesi, sevgi, dostluk ve birlikle bunu gerçekleştirdik. Birçok yerden destek gördük. Ayrıca değerli sanatçılarımızın ismini kullanmamıza izin veren Meral Hanım’ın babası Ata Katı da kendisine ulaştığımız günden bu yana bize destek verdi. Açılışımızda tüm konuklarımızdan bir kitapla gelmelerini rica ediyoruz. Dolaplarımız bağış kitaplarla besleneceğinden bu bağışlar bizim için çok önemli bir destek.” Proje, hem sanatseverlerin hem de kitapseverlerin beğenisini kazandı.

Bugün açılışa gelenlerin getirdikleri kitaplarla birlikte, dolaplardaki kitap sayısı 2 bine ulaştı.

Emek Bahçeli Eski Dostlar Grubu

Blog : http://emekbahceli.blogspot.com/
Facebook Grubu : http://www.facebook.com/groups/emekbahceligrubu/

 Kitap Bağışlarınız için

Elden Teslim :

Sela Cafe
8.Cadde 215/A Emek / ANKARA
(AŞTİ tarafı)

Kargo ile Teslim :

Erkut Asena
MNG Kargo
Emek Şubesi / Ankara