Animasyon Değil Gerçek Örümcek Adam!

İlk kez Marvel Comics’in “Amazing Fantasy” isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılında ortaya çıkan, daha sonra televizyon dizilerine, sinemaya uyarlanan ve dünyada milyonlarca hayran takipçisi olan, Türkçe’ye de Örümcek Adam olarak çevrilen Spider-Man ger...

Animasyon Değil Gerçek Örümcek Adam! (16 Eylül 2013)

İlk kez Marvel Comics’in “Amazing Fantasy” isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yılında ortaya çıkan, daha sonra televizyon dizilerine, sinemaya uyarlanan ve dünyada milyonlarca hayran takipçisi olan, Türkçe’ye de Örümcek Adam olarak çevrilen Spider-Man gerçek yaşama taşındı.

İngiliz parkur koşucusu Neil Cointet, örümceğin orantılı güç ve çevikliği ile her yüzeye yapışabilen kurgusal kahraman Spider-Man’i aratmayacak bir performans sergiliyor.

Sadece spor ayakkabıları ve eldivenle inanılmaz maceralara imza atıyor. Binaların çatılarında, yüksek bölümlerinde koşan ve tehlikeli hareketlere imza atan Cointet, son olarak ‘Mirror Edge’ parkurundaydı.

Aksiyon kameralarının teknolojisi geliştikçe ve kullanımı yaygınlaştıkça kişisel ya da takım olarak yapılan sportif aksiyon gösterilerinden bu ve benzeri inanılmaz görüntüler geliyor.

İşte Neil Cointet’in kafasına taktığı aksiyon kamerası ile kaydettiği nefessiz izlenilen ve insanın yüreğini ağzına getiren o görüntüler: