“Ama Babaa!” Bill Gates’in Çocukları Yılbaşı Hediyesi Olarak Ne İstedi?

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in çocukları, öyle bir istekte bulundu ki, baba ne diyeceğini şaşırdı. Peki Bill Gates’in çocukları, yılbaşı hediyesi olarak ne istedi? Büyük firmaların yöneticiliğini yapmak, her zaman göründüğü kadar güzel ve kolay değil.H...

“Ama Babaa!” Bill Gates’in Çocukları Yılbaşı Hediyesi Olarak Ne İstedi? (6 Ocak 2013)

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in çocukları, öyle bir istekte bulundu ki, baba ne diyeceğini şaşırdı. Peki Bill Gates’in çocukları, yılbaşı hediyesi olarak ne istedi?

Büyük firmaların yöneticiliğini yapmak, her zaman göründüğü kadar güzel ve kolay değil.Her güzelliğin bir zorluğu vardır diyerek, size bir örnek verelim.

Genelde normal hayatınızda kullandığınız cihazlardan feragat edip, başında olduğunuz firmanın cihazlarını kullanmanız gerekir.

Örnek vermek gerekirse HTC’nin CEO’su Samsung ya da tam tersi Samsung’un CEO’su HTC kullanırsa, firma prestiji açısından hoş karşılanmaz. Çünkü insanlara satmak istediğiniz ürünleri, önce kendiniz kullanmalısınız.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in başına da, verdiğimiz örneğe benzer bir olay geldi. Gates’in iki kızı ve bir oğlu, yeni yıl hediyesi olarak babalarından Apple MacBook Air ve iPad istedi.

Microsoft’un en büyük rakibi olan Apple’ın cihazlarını hediye etmek istemeyen Bill Gates ise, çocuklarına birer Surface hediye ederek, durumu lehine çevirdi. Surface hem bilgisayar, hem de tablet deneyimi sunduğu için, MacBook Air isteyen çocuğuna da, tablet isteyen çocuğuna da aynı hediyeyi verdi.

Bill Gates’e göre Microsoft sayesinde bu noktalara geldikleri, bunun bir teşekkürü olarak da, firmanın ürünlerini kullanmaları gerek. Tabi Gates, sadece manevi açıdan Microsoft ürünlerini sevmiyor. Gates’in, Microsoft ürünlerine duyduğu güven de biliniyor.

ShiftDelete.Net