Akıllı Telefonlar Daha da Akıllanıyor!

Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar için öyle bir çözüm geliştirdiler ki, minicik bir buton sayesinde bu akıllı cihazları kullanmak artık çocuk oyuncağı kadar kolay olacak. İki çılgın kafadarın başlattığı bir Kickstarter projesi olan Pressy, o kadar çok beğenil...

Akıllı Telefonlar Daha da Akıllanıyor! (2 Eylül 2013)

Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar için öyle bir çözüm geliştirdiler ki, minicik bir buton sayesinde bu akıllı cihazları kullanmak artık çocuk oyuncağı kadar kolay olacak.

İki çılgın kafadarın başlattığı bir Kickstarter projesi olan Pressy, o kadar çok beğenildi ki, çok ama çok kısa bir süre içerisinde istediği bağışı topladı! 40 bin dolar hedefli kampanya, 24 saat içinde tam 110 bin dolara yakın paraya kavuştu. Bu başarıya kavuşan ürün ise Android işletim sistemli akıllı telefonlarda birden fazla işi sadece birkaç saniyede halledebilen bir mantığa dayanıyor.

0.7mm uzunluğundaki ses çıkışına girebilen Pressy, şahsi uygulaması ile birlikte sadece bir iki klik ile istediğinizi yaptırıyor. Örneğin babanızı aramak istediğinizde Pressy’e sadece bir kere basmak yeterli. Annenizi aramak isterseniz iki kere uzun basış kafi. Pek tabi bu rakamlar ve basma süreleri tamamen sizin arzunuza göre şekilleniyor.

Pressy’e tanımladığınız komutlar sayesinde lokasyonunuzu anında belirleyebiliyor, fotoğraf çekiyor, tek bir tık ile istediğinizi arayabiliyorsunuz. Android’lı akıllı telefonunuzda yapabildiğiniz neredeyse her şeyi bu minik ürün ile yapmak mümkün oluyor.

Cihazı anahtarlığınıza yerleştirebileceğiniz ufacık eklenti de bedava olarak müşterilere sunuluyor. Renkli anahtarlık seçeneğini isteyenler 25 dolar, sadece Pressy’i isteyenler ise 17 dolara ürünün sahibi oluyor. Bu arada bu akıllı çözümün API’sine sahip olarak yeni içerik üretmeyi arzu edenlerin ödemesi gereken bedel ise 1000 Amerikan Doları. Pressy tam dört ay içerisinde piyasada olacak ve görünen o ki, yeri yerinden oynatacak!

Kickstarter kampanyasının şu saatlerde 360 bin dolara yaklaştığını da not düşelim. Sizi bu zeka dolu ve bir hayli komik Kickstarter videosu ve Pressy’nin şaşırtıcı yeteneği ile baş başa bırakıyoruz. (TeknoKulis)