ABD’deki Seçim Gecesinin Heyecanı Haydarpaşa Garı’nın Duvarına Yansıyacak!

ABD Başkanlık Seçimi’nin yapılacağı 6 Kasım’ı 7 Kasım’a bağlayan gece, ABD Diplomatik Temsilciliği, Türkiye’nin önde gelen haber kanalı ve sosyal medya liderlerinin işbirliğiyle, Amerikalı ve Türk siyasal-toplumbilim insanları, siyasetçi ve gazetecileri bi...

ABD’deki Seçim Gecesinin Heyecanı Haydarpaşa Garı’nın Duvarına Yansıyacak! (27 Ekim 2012)

ABD Başkanlık Seçimi’nin yapılacağı 6 Kasım’ı 7 Kasım’a bağlayan gece, ABD Diplomatik Temsilciliği, Türkiye’nin önde gelen haber kanalı ve sosyal medya liderlerinin işbirliğiyle, Amerikalı ve Türk siyasal-toplumbilim insanları, siyasetçi ve gazetecileri bir araya getirecek bir etkinlik yapacak.

Edinilen bilgiye göre, Haydarpaşa Tren İstasyonu’na dev bir ekran kurulacak ve bu dev ekran, hem Türkiye’den hem de Amerika’dan gençlerin gönderdiği tweetler ile görsel bir şölene dönüşecek.

Haydarpaşa’da gerçekleşecek olan etkinliğe her üniversite için 10 kişilik kontenjan belirlendi. Bu etkinlik için illa Haydarpaşa’da olmaya da gerek yok. Web sayfası, Twitter ve Facebook iletişim bilgileri verilen hesapları kullanarak da etkinliğe mesajlarla katılmak mümkün olacak.

Twitter, Facebook ve CNNTürk aracılığıyla etkileşime geçecek olan katılımcılar, Amerikan demokrasisi ve bu seçim döneminde öne çıkan konuları tartışarak Türk kamuoyunu bilgilendirecekler. Tüm dünya aynı gece heyecan içinde 2012 Amerika Başkanlık Seçimi’ni izleyecek ve sonuçların uluslararası etkilerini tartışacak.

EKRANDAN AHU ÖZYURT YÖNETECEK

CNN Türk‘ün tanınmış habercisi ve eski Washington muhabiri Ahu Özyurt, ABD’den uydu ve Skype üzerinden geceye katılan uzmanların moderatörlüğünü yapıp, İstanbul’daki konuklarla gerçekleşecek sohbeti yönetecek. Etkinlikteki sohbetlerin bazıları CNN Türk’ün seçim özel yayınında canlı olarak yer alacak.

Programın tamamı web üzerinden canlı olarak, 

http: //turkey.usembassy.gov

http: //istanbul.usconsulate.gov

adreslerinden izlenebilecek.

Twitter kullanıcı hesapları @ABDTurk, @USEmbassyTurkey, @ABDIstanbul olarak belirlendi.

Twitter Hashtag’leri ise #benceamerikanbaskani ve #notetoUSpresident olacak.

Facebook sayfalarının adresleri de aşağıdaki gibi:

http: //www.facebook.com/usdos.turkey,

http: //www.facebook.com/istanbul.usconsulate,

http: //www.facebook.com/events/123893984426976/?fref=ts