ABD ‘hayalet kadını’ arıyor!

Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin ‘El Chapo’ Guzman’ın yeniden yakalanıp demir parmaklıklar ardına gönderilmesi ardından, ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) bir ‘hayaletin’ peşine düştü. ‘El Chapo’ Guzman’ın, ABD&...

ABD ‘hayalet kadını’ arıyor! (17 Ocak 2016)

Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin ‘El Chapo’ Guzman’ın yeniden yakalanıp demir parmaklıklar ardına gönderilmesi ardından, ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) bir ‘hayaletin’ peşine düştü.

‘El Chapo’ Guzman’ın, ABD’li aktör Sean Penn’e verdiği gizli bir mülakat sayesinde geçen hafta yeniden yakalanmasının ardından DEA’nın en çok aranan kişisi 'mertebesine', şimdi de Maria Teresa Osorio De Serna adlı Kolombiya bir kadın yükseldi.

‘Doğum Tarihi Net Olarak Bilinmiyor’

Osorio De Serna’nın kara para aklamak ve uyuşturucu ticareti gibi suçlardan arandığı belirtilse de, yetkililer ellerinde aradıkları bu kişi hakkında somut bir bilgi olmadığını söylüyor. Nitekim yetkililer, De Serna’nın doğum tarihi konusunda bile net bir bilgiye sahip değil. Bu nedenle de De Serra, DEA yetkilileri arasında ‘hayalet’ olarak nitelendiriliyor.

'Medellin İçin Milyonlarca Dolar Akladı'

Bu arada De Serra hakkında kendi ülkesinde herhangi bir suçlama olmasa da, ABD’de ünlü Medellin karteli için milyonlarca dolar akladığı şüphesiyle aranıyor. Se Derra’nın yakalanabilmesi için yeniden Sean Penn’den yardım isteneceğine dair söylentiler de var.