Terk edilen bebek polis memurunun sütüyle hayata tutundu

Kolombiya’da ormana terk edilen yeni doğmuş bir bebek, açlık ve soğuktan ölmek üzereyken kurtarma ekibindeki yeni anne olmuş kadın polis memurunun sütüyle yeniden yaşama döndü Kolombiya’da polis memuru Luisa Fernanda Urrea’nın görev...

Terk edilen bebek polis memurunun sütüyle hayata tutundu (17 Ocak 2016)

Kolombiya’da ormana terk edilen yeni doğmuş bir bebek, açlık ve soğuktan ölmek üzereyken kurtarma ekibindeki yeni anne olmuş kadın polis memurunun sütüyle yeniden yaşama döndü

Kolombiya’da polis memuru Luisa Fernanda Urrea’nın görev yaptığı karakola ormanda bir bebeğin terk edildiği ihbarı geldi.

İhbar üzerine ormana giden polis ekipleri göbek bağı kesilmiş bebeği açlık ve soğuktan ölmek üzereyken (hipotermi) buldular.

Sağlık görevlileri tarafından ısıtılmaya çalışan bebeğe sürpriz bir yardım da ekipteki kadın polisten geldi. Urrea, “Ben de yeni anne oldum ve benim sütüm var, bebeği emzirebilirim” dedi.

Urrea, yerel haber kanalına yaptığı açıklamada, “Ben bir anneyim. Hangi kadın olursa olsun o durumda, zavallı bebeği beslemek için aynı şekilde davranırdı” dedi.

Kolombiya’daki bir yuvada koruma altına alınıp bakımı yapılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Mashable