‘5 Yıla Kadar Her İki Kişiden Biri Kanser Olacak!’

A Haber’de Deşifre Programı’na konuk olan Prof. Dr. Erkan Topuz, GDO’lu ürünlerle dünyanın, dünya savaşından beter günler yaşayacağını belirterek, 5 yıla kadar her iki kişiden birinin kanser olacağını iddia etti. Peki kansere karşı nasıl korunacağız? Ne yeme...

‘5 Yıla Kadar Her İki Kişiden Biri Kanser Olacak!’ (21 Ekim 2012)

A Haber’de Deşifre Programı’na konuk olan Prof. Dr. Erkan Topuz, GDO’lu ürünlerle dünyanın, dünya savaşından beter günler yaşayacağını belirterek, 5 yıla kadar her iki kişiden birinin kanser olacağını iddia etti.

Peki kansere karşı nasıl korunacağız? Ne yemeli ? Nasıl sağlıklı beslenmeli ? İşte, ‘Havası, toprağı, suyu kanser yaparken bir de GDO çıktı’ başımıza diyen Prof. Dr. Topuz’un yediğimiz besinlerle ilgili yaptığı bazı önemli uyarılar:

Ayda 12 tane sosis yiyen çocuklarda lösemi riski 5 kat fazla, hafta bir sosis yiyen çocuklarda beyin tümörü iki kat fazla.

Salam, sucuk gibi çiğ etten yapılan etlerden uzak duralım. Yumurta çok katı pişirilirse kanserojen madde birikir. Kırmızı et yerine balık ve beyaz et tüketelim. Hindinin yağ oranı daha düşüktür. Hindiye yönelelim, mutlaka balık yiyelim. Haftada 1 kilodan fazla balık tüketmeyelim.

Beyaz şekerden uzak duralım. Sigara gibi üzerine ‘öldürür’ diye yazalım. Kanserin bir numaralı maddesi şekerdir.

Her meyveyi azar azar tüketin. Oturup da kilolarca meyveyi bir kere de yemeyin.

Yoğurt çok önemlidir. En önemli kanserden koruyucudur, özellikle kolon, yemek borusu ve meme kanserlerinde çok önemlidir.