5 Yaşında Sosyal Medya Fenomeni Oldu

Güney Koreli minik Brenna Youn’un sosyal ağlarda milyonlarca takipçisi var Koreli küçük kızların sevimliliklerini internette izlenme rekorları kıran videolar nedeniyle herkes biliyordur. Brenna Youn da onlardan biri daha doğrusu onların içinden sıyr...

5 Yaşında Sosyal Medya Fenomeni Oldu (24 Kasım 2014)

Güney Koreli minik Brenna Youn’un sosyal ağlarda milyonlarca takipçisi var

Koreli küçük kızların sevimliliklerini internette izlenme rekorları kıran videolar nedeniyle herkes biliyordur. Brenna Youn da onlardan biri daha doğrusu onların içinden sıyrılıp ‘fenomen’ olmuş tatlı bir kız. Henüz beş yaşında olan Güney Koreli Brenna Youn, popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da ABD’li oyuncu Cameron Diaz ile aynı takipçi sayısına sahip.

1 milyondan fazla kişi tarafından takip edilen Youn, kimi zaman elindeki laptopuyla kimi zaman da lüks markalı otomobillerin önünde poz verirken görülüyor.

Vine’da 305 bin, Facebook’ta ise 210 bin takipçisi olan Youn, Malezya, Singapur, Endonezya’da büyük ilgi görüyor.

Youn ailesi, Güney Kore’de yaşıyormuş, ancak mayıs ayında Dubai’ye yerleşmişler.

Minik kızın meşhur olması, annesinin Vine’a videosunu yüklemesiyle başlamış.

Gittikçe ilgi çeken Youn, popülerliğe o kadar çok alışmış ki bir alışveriş merkezine gittiğinde insanların kendisiyle fotoğraf çektirmemesi garibine gidiyor!

İşin popüler kültür ve magazin kısmı bir yana, henüz 5 yaşındaki minicik bir çocuğun ruh sağlığı ve gelişimi açısından böylesine yaygın bir kitlesel iletişim çarkının içine sürüklenmesinin ne kadar doğru olduğunu özellikle konunun uzmanlarının tartışmasına açıyoruz.