5 Adımda iPhone ve iPad İçin Uygulama Geliştirmek

iPhone ve iPad’e uygulama geliştirmek için mühendislik diplomasına ihtiyaç yok. Aşağıdaki 5 adım yardımcınız olabilir 1. KENDİNİZE ÖZGÜ BİR ALAN BULUN Yeni bir “World of Warcraft”  geliştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ama bunun size uygun olup olmadığını düşündü...

5 Adımda iPhone ve iPad İçin Uygulama Geliştirmek (23 Temmuz 2013)

iPhone ve iPad’e uygulama geliştirmek için mühendislik diplomasına ihtiyaç yok. Aşağıdaki 5 adım yardımcınız olabilir

1. KENDİNİZE ÖZGÜ BİR ALAN BULUN

Yeni bir “World of Warcraft”  geliştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ama bunun size uygun olup olmadığını düşündünüz mü? Size bu noktada şunu önerebiliriz: En çok hangi alana tutkulu olduğunuza karar verin ve bu alana odaklanın. Bunun ardından da iPhone ya da iPad için bu tutkunuzu nasıl kullanabileceğinizi düşünün.

2. İLGİLİ ALANDAKİ REKABETİ DÜŞÜNÜN

Bahçıvanlıkla ilgili bir uygulama geliştirmek istediğinizi düşünelim. App Store’a girerek bu alandaki uygulamaları inceleyin ve uygulamanızda nelerin farklı olduğunu göz önünde bulundurun. Bu noktadaki öneri: Ya uygulamanız kendi alanında birinci olsun ya da bu alandaki en iyi uygulama sizin olsun!

3. UYGULAMANIN TASLAĞINI ÇİZİN

Uygulamanızın çalışır durumda olması yetmez. Aynı zamanda uygulamanız iyi bir tasarıma da sahip olmalı. Ancak tasarımdan önce bir taslağını da çizmeli ve değerlendirmelisiniz. Bu noktada mockapp.com sitesine girerek taslağınızı çizebilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

4. BİR YAZILIMCI İLE ANLAŞIN

Kendiniz yazılımcıysanız, elbette kendi uygulamanızı geliştirmek isteyebilirsiniz. Ancak kodlarla aranız iyi değilse, bir yazılımcıyla anlaşmanız gerekecek. Bunun için de öncelikle Facebook arkadaşlarınıza sormanızı öneririz. Diğer bir öneri ise bağımsız yazılımcılara ulaşmak.

5. ÜRÜNÜNÜZE FİYAT BELİRLEYİN

Ürüne fiyat belirlerken Apple’ın uygulamanın her indirilmesinde yüzde 30 komisyon aldığını da göz önünde bulundurmanızda yara var.

Kaynak: Apple Guide