492 Metre Yüksekliğindeki 91. Katta Can Pazarı

Çin’in en büyük kenti Şanghay'daki 101 katlı Dünya Finans Merkezi'nin camlarını silen temizlik işçilerinin asansörü kopunca can pazarı yaşandı Çin’in en büyük kenti, aynı zamanda ticaret ve finans merkezi Şanghay&#...

492 Metre Yüksekliğindeki 91. Katta Can Pazarı (3 Nisan 2015)

Çin’in en büyük kenti Şanghay'daki 101 katlı Dünya Finans Merkezi'nin camlarını silen temizlik işçilerinin asansörü kopunca can pazarı yaşandı

Çin’in en büyük kenti, aynı zamanda ticaret ve finans merkezi Şanghay'da, ülkenin en yüksek ikinci binası olan Şanghay Dünya Finans Merkezi'nin camlarını silen temizlik işçilerinin asansörü biranda çıkan şiddetli rüzgar nedeniyle beşik gibi sallanmaya başladı.

Perşembe sabahı yaşanan olayda, işçilerin bulunduğu asansörün güvenlik halatları kopunca içinde bulundukları kabin rüzgarın da etkisiyle 492 metre yükseklikte sağa sola savrulmaya ve camlara vurmaya başladı.

O anlar, gökdelenin 91. Katında bulunan restorandaki amatör bir kamera tarafından kaydedildi.

Asansörde 15 dakika boyunca ecel terleri döken işçiler daha sonra bir operasyonla kurtarıldılar. Vücutlarında çeşitli kırık-çıkık ve ezilmeler bulunan işçiler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındılar. Hayati tehlikeleri bulunmuyor.

İşte nefeslerin tutulduğu o dehşet anları: