200 Milyona Ulaşan Linkedln’de En Hızlı Büyüyen Ülke Türkiye

Profesyonellere yönelik sosyal ağ LinkedIn, 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu. LinkedIn’de en hızlı büyüme gösteren ülke ise Türkiye oldu. LinkedIn, toplam kullanıcı sayısının 200 milyona ulaştığını duyurdu. Profesyonellere yönelik bir sosyal ağ olarak kurul...

200 Milyona Ulaşan Linkedln’de En Hızlı Büyüyen Ülke Türkiye (11 Ocak 2013)

Profesyonellere yönelik sosyal ağ LinkedIn, 200 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu. LinkedIn’de en hızlı büyüme gösteren ülke ise Türkiye oldu.

LinkedIn, toplam kullanıcı sayısının 200 milyona ulaştığını duyurdu. Profesyonellere yönelik bir sosyal ağ olarak kurulan LinkedIn’de 200 ülkeden, 19 farklı dilde kullanıcı olduğu açıklandı. LinkedIn her gün 172.800 yeni üyeye merhaba diyor. Paylaşılan istatistikler arasında Türkiye’nin de adı geçiyor; 2012 sonu itibarıyla LinkedIn’de en hızlı büyüyen ülke Türkiye.

Mevcut kullanımda ise üyelerin 74 milyonu ABD, 18 milyonu Hindistan, 11 milyonu Brezilya, bir diğer 11 milyonu İngiltere ve 7 milyonu Kanada’dan LinkedIn’e kayıt olmuş durumda. Büyüme hızında Türkiye’yi Kolombiya ve Endonezya takip ediyor. Mobil kullanımda en hızlı büyüme ise Çin, Brezilya, Portekiz, Hindistan ve İtalya’da gözleniyor.

inkedIn’de kayıtlı bulunan üyeler en çok hangi sektörde faaliyet gösteriyor? Üyelerin 4 milyonu bilgi teknolojileri ve servisleri, 2,03 milyonu finans hizmetleri, 1,95 milyonu yüksek öğrenim, 1,65 milyonu bilgisayar yazılımı, 1,59 milyonu ise telekomünikasyon sektöründe çalışıyor.

En çok takip edilen LinkedIn kullanıcıları ise Richard Branson, Barack Obama, Deepak Chopra MD, Tony Robbins ve Jeff Weiner olarak sıralanıyor.

Shiftdelete.net