17 Milyar Dolarlık Tweet!

Ünlü yatırımcı Carl Icahn’ın Apple hissesi aldığını Twitter’da duyurmasının ardından hisseler 25 dolara yakın değer kazandı. Apple’ın piyasa değeri bir günde 17 milyar doların üzerinde arttı. Apple hisseleri tek bir tweet ile fırladı. Piyasaların “efs...

17 Milyar Dolarlık Tweet! (14 Ağustos 2013)

Ünlü yatırımcı Carl Icahn’ın Apple hissesi aldığını Twitter’da duyurmasının ardından hisseler 25 dolara yakın değer kazandı. Apple’ın piyasa değeri bir günde 17 milyar doların üzerinde arttı.

Apple hisseleri tek bir tweet ile fırladı.

Piyasaların “efsanevi” olarak nitelediği yatırımcı Carl Icahn, dün resmi Twitter hesabında Apple hisselerinin olması gereken seviyeden düşük olduğunu belirtti.

Twitter mesajında Apple CEO’su Tim Cook ile de görüştüğünü yazan Icahn, “Şu anda Apple’da büyük bir pozisyonumuz var” ifadesini kullandı.

PİYASA DEĞERİ TEK TWEET İLE FIRLADI

Icahn’ın Twitter’daki duyurusundan önce 475 dolar seviyesinde bulunan Apple hisseleri, duyuruyla birlikte tırmanışa geçerek 494 dolara ulaştı.

Böylelikle Apple’ın piyasa değeri tek bir tweet ile 17,26 milyar dolar yükselmiş oldu.

Ünlü yatırımcının geçtiğimiz ay boyunca Apple pozisyonu aldığı ve toplamda 1 milyar dolarlık Apple hissesini elinde tuttuğu öğrenildi.

Icahn Reuters’a verdiği bir röportajda ise Apple hisselerinin en az 700 dolar seviyesinden işlem görmesi gerektiğini söyledi.

cnbce.com