140 Metrekare Evde 109 Kişi Yaşıyor!

Amerika’nın Teksas eyaletindeki Houston kentinde 109 kaçak göçmenin bir arada yaşadığı tek katlı bir ev ortaya çıkartıldı Rapor alan bir anne ve iki çocuğunun durumundan şüphelenen polis evi gözetlemeye başladı. Bir süre sonra da eve baskın düzenledi. Polisler gördükleri m...

140 Metrekare Evde 109 Kişi Yaşıyor! (21 Mart 2014)

Amerika’nın Teksas eyaletindeki Houston kentinde 109 kaçak göçmenin bir arada yaşadığı tek katlı bir ev ortaya çıkartıldı

Rapor alan bir anne ve iki çocuğunun durumundan şüphelenen polis evi gözetlemeye başladı. Bir süre sonra da eve baskın düzenledi. Polisler gördükleri manzara karşısında dehşete kapıldılar. Evde 94’ü erkek, 15’i kadın tam 109 kişi vardı.

140 metrekarelik evde yerdeki bir halı ve bir buzdolabından başka hiçbir şey yoktu. İnsanların çoğu açlıktan ölmek üzere bitkin bir haldelerdi. Evin içinde ayrıca kafeslere konulmuş 500 tane de tavuk bulundu. Evdeki ağır koku nedeniyle bazı polisler baygınlık geçirdi.

Latin Amerika ülkelerinden gelen kaçak göçmenlerin, insan kaçakçılığı yapan bir çetenin kurbanı oldukları ve içler acısı koşullarda bu evde tutuldukları anlaşıldı.

İnsan kaçakçılığını organize ettiği saptanan 5 kişi tutuklanırken, göçmenler de halen gözaltında tutuluyorlar. Durumu ağır olan bir göçmen ise hastanede tedavi altına alındı.