100 yaşında Vogue dergisine kapak modelliği yaptı

Bir yüzyılı geride bırakan Bo Gilbert, 100. yılını kutlayan Vogue dergisinin özel sayısı için kameraların karşısına geçti Yayın hayatına 1916 yılında başlayan ünlü İngiliz moda dergisi Vogue yüzüncü yaşını kutluyor. 100. yıl &oum...

100 yaşında Vogue dergisine kapak modelliği yaptı (3 Mayıs 2016)

Bir yüzyılı geride bırakan Bo Gilbert, 100. yılını kutlayan Vogue dergisinin özel sayısı için kameraların karşısına geçti

Yayın hayatına 1916 yılında başlayan ünlü İngiliz moda dergisi Vogue yüzüncü yaşını kutluyor. 100. yıl özel sayısı için “özel” bir model seçildi.

Eski bir model olan 100 yaşındaki Bo Gilbert güzelliği ve performansıyla herkese parmak ısırttı.

Yaşamını bir huzurevinde sürdüren Bo Gilbert topuklu ayakkabılar giyiyor ve makyajsız asla dışarıya çıkmıyor. Yaş ayrımcılığı ile mücadele ettiğini ve kendisini hâlâ genç hissettiğini söyleyen Gilbert, ‘yaşlılar da şık ve güzel olabilir’ diyor ve ekliyor: “Benim yaşlarımdaki birçok insanın yapamayacağı bir şeyi başarıyorum ve bundan gurur duyuyorum. Her zaman dışarı çıkmasam bile kendi kişisel bakımıma hep özen gösteriyorum, standartlarımı korumaya çalışıyorum.”

“Ben hiçbir zaman erkekler tarafından beğenilmek için giyinip süslenmedim. Bu bir yaşam tarzı. Kendime uygun ve özgün giysileri tercih ettim. Bizim zamanımızda aksesuar olarak şapkalar çok modaydı, şimdilerde ise kalmadı."

Çekimlerdeki olağanüstü performansı ve çıkan görüntüleri ile herkesi kendisine hayran bırakan Bo Gilbert’in fotoğrafları, Vogue dergisine Haziran sayısında kapaktan girecek olmasına karşın, şimdiden moda dünyasının gündeminde ilk sırada yer almaya başladı.