Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 6 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Yeterli parası olmayanlar için simülatör uçak kabininde, 360 derecelik VR (Sanal Gerçeklik) gözlükleri ile gerçeğine çok benzer sanal gerçeklik tatil turları düzenlenmeye başlandı

“Paris yolculuğu için uçağımıza hoş geldiniz. Kalkış sırasında güvenli bir uçuş için lütfen emniyet kemerlerinizi takınız ve yerinizden asla ayrılmayınız.”

Bu anons, Tokyo’dan Paris’e hiç kalkış yapmadan ‘uçan’ bir ‘uçağın’ içinde yapılıyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 1 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki bir tur firması yurtdışına çıkma olanağı olmayan müşterileri için 'sanal gerçeklik turları' düzenliyor. Müşteriler 2 saat boyunca gerçek bir uçağı canlandıran mekanda sanal gerçeklik gözlüğü takarak Paris ve New York gibi kentleri 'ziyaret ediyor’.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 2 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Reuters’in haberine göre, Japonya'nın başkenti Tokyo'daki 'First Airlines' adlı bir tur firması müşterilerine 62 dolar (660 yen) karşılığında New York ve Paris gibi şehirleri ziyaret etme deneyimini yaşatıyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 2 2 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Uçak atmosferi verilmiş özel bir mekanda birinci sınıf ve Business uçuş tipi koltuklarına kurulan müşterilere 360 derecelik VR (Sanal Gerçeklik) gözlükleri dağıtılıyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 3 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Bu sırada hostes kıyafetleri giyen çalışanlar gerçek bir uçuş deneyimini yaşatmak için gerekenleri yapıyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 4 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Kalkış öncesi kurallar hatırlatılıyor ve 'yolculara' tıpkı gerçek bir uçuştaki gibi yemek dağıtılıyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 5 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Yolcular 2 saat boyunca yerlerinde kalkmadan Paris, Roma, New York ve Hawaii gibi şehir ve ülkeleri  VR gözlükleri ile 'ziyaret ediyor.'

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 7 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Japonya'daki 'sanal gerçeklik tatilinde' hostes kıyafetleri giyen çalışanlar tıpkı gerçek bir uçuşta olduğu gibi yemek dağıtıyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 8 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 12 240x300 Sanal tatil turlarına büyük ilgi varÖzellikle yaşlı Japonlar ilgi gösteriyor

2016 yılında açıldığından bu yana boş yer bulmanın zor olduğu belirtilen hizmete özellikle fiziksel zorlukları nedeniyle gerçek seyahatlere çıkamayan yaşlılar ilgi gösteriyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 10 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Sanal gerçeklik turuna katılan 39 yaşındaki Takaşi Sakano adlı Japon  "Gerçek seyahate hazırlanmak zor. Pahalı ve vakit alıyor" diyerek bir dahaki sefere Roma'yı 'görmek' istediğini söylüyor.

VR sanal gerceklik tatil turu japonya 11 Sanal tatil turlarına büyük ilgi var

Şirket yetkilileri yakında Japonya yurtiçi rotaları da sanal gerçeklik turu hizmetine ekleyeceklerini ve sanal tur sırasında bu bölgelere özgü yemekleri ikram edeceklerini de aktardı.

Yorum Yaz