Fırtınada kafasına trafik levhası düşen Türk internet medyası ağır yaralandı!

firtinada kafasina trafik levhasi dusen turk internet medyasi agir yaralandi Fırtınada kafasına trafik levhası düşen Türk internet medyası ağır yaralandı!

İrlanda RTE kanalı muhabirinin canlı yayında, zorlu hava koşullarında yaptığı anonsun montajlı görüntüsü, Türk internet medyasında ‘gerçek habermiş’ gibi yayınlandı

İrlanda’nın ulusal yayın kuruluşu RTE’nin muhabiri Teresa Mannion’un Galway kentinde akşam saatlerinde şiddetli fırtına ve yağmurda canlı yayına bağlanarak zorlu koşullarda yaptığı haber anonsu o kadar dikkat çekti ki, biranda Teresa Mannion sosyal medyada 'fenomen', video da ‘viral’ oldu. Onlarca montajlı, remiksli versiyonu ve caps’leri de yapıldı.

teresa mannion capsleri Fırtınada kafasına trafik levhası düşen Türk internet medyası ağır yaralandı!

İşte bunlardan biri olan ve yayın sırasında muhabirin başına rüzgarın şiddetiyle uçan bir trafik levhasının çarptığı montajlı görüntü de, “talihsiz/inanılmaz/görülmemiş kaza”, “canlı yayında ölümden döndü” başlıklarıyla, Türk internet medyasında onlarca haber sitesi tarafından “gerçek bir haber” gibi verildi. Hiç araştırmadan “kopyala-yapıştır” sistemiyle çalışan haber akışında, RTE de “Yeni Zelanda” kanalı oluverdi! Kurgu senaryonun sonunu da şöyle yazdılar: “Kazada küçük sıyrıklarla hafif yaralanan muhabir, hastanedeki tedavisinden sonra taburcu edilmiş.”

turk internet medyasi montajli goruntuyu gercek diye verdi kapak Fırtınada kafasına trafik levhası düşen Türk internet medyası ağır yaralandı!

GERÇEK VİDEO

MONTAJLI VİDEO

turk internet medyasi montajli goruntuyu gercek diye verdi google aramasi Fırtınada kafasına trafik levhası düşen Türk internet medyası ağır yaralandı!

Yorum Yaz